3. Реал разпиля Оксер, Аякс превзе Милано и намери път към Лига Европа (видео)

Реал разпиля Оксер, Аякс превзе Милано и намери път към Лига Европа (видео)

Реал Мадрид се поздрави с безапелационна победа с 4:0 над френския Оксер. „Кралете” започнаха да забравят кошмара „Барселона”, след като от 29 ноември насам запазиха за втори път суха мрежата си. Хеттрик на Карим Бензема донесе петата победа на тима, ръководен от Жозе Моуриньо в груповата фаза на Шампионската лига.

Реал ще продължи като първенец участието си в лигата на богатите на осминафиналите в надпреварата, жребият за които се тегли другия петък (17 декември).

Мадрид излезе пременен на своя „Сантяго Бернабеу” спрямо състава, който Жозе Моуриньо ползваше през по-голямата част от сезона. Шаби Алонсо и Серхио Рамос бяха наказани след прословутите червени картони в предишния мач срещу Аякс, докато Игуаин, Кедира и Ди Мария са контузени. Йозил и Касияс пък получиха почивка, така че Специалния заложи на играчи, които по-рядко попадат в неговата единайсеторка.

Реал Мадрид контролираше първите 25 минути, но Оксер оказа противодействие и само отличните прояви на Дудек под рамката запазиха преднината им. В края на почивката обаче Дудек напусна терена принудително заради удар в челюстта му. Той беше заменен от Адан, който направи дебют за „кралете”.

Удар на Диара с глава мина над гредата преди Реал да открие резултата в 11-ата минута, когато Роналдо центрира във вратарското поле, където добре пласираният Бензема се наведе и с глава прати топката в мрежата.

Реал продължи с набезите към френската врата, но опитите на Роналдо, единият от които с глава, се оказаха неуспешни.

Дойдоха минутите за Оксер. В 26-ата минута Мино засече с глава центриране от статично положение. Дудек обаче напомни за най-добрите си години и с много веща изява запази вратата си суха. В 42-ата минута полският страж пък отрази диагонален удар на Денис Олиех.

Точно преди почивката обаче Дудек се сблъска с Конто и получи неприятна травма, която го лиши от участие през второто полувреме. Дебютантът Антонио Адан влезе на неговото място.

Втората част започна вихрено за Реал, които удвоиха аванса си в 49-ата минута. Роналдо получи добра топка от Марсело и с удар под гредата не остави шансове на Сорин. Това бе осмият гол на португалеца в последните му четири мача и 20-и в последните 15.

В 71-ата минута Бензема направи аванса на „Белия балет” класически. Той получи пас в наказателното поле и с удар по диагонала намери мрежата на Сорин за трети път.

Две минути преди края френският нападател оформи своя хеттрик, след като се възползва от грешка на Сорин, който му подари топката, и с прехвърлящ удар вдигна на крака за четвърти път столичните фенове.

Реал Мадрид: Дудек (45-Адан), Арбелоа, Албиол, Карвальо, Марсело (76-Каранка), Гранеро, Л. Диара, М. Диара, Педро Леон, Бензема, Кристиано Роналдо (72-Сарабия).

Оксер: Сорин, Дудка, Кулибали, Мино, Грихтинг, Педрети (62-Самаритано), Шафни, Олиех, Траоре, Бирса (90-Ланжил), Конто (73-Фернандес).

Другият мач от групата – между отборите на Милан и Аякс, не предложи подобно зрелище. Холандците се нуждаеха от победата, за да си осигурят участие в Лига Европа през пролетта. Чак през второто полувреме бе създадена първото положение пред една от двете врати. Ериксен пропусна изгодна ситуация в 48-ата минута преди Деми Де Зеув да открие резултата в полза на амстердамци. Той намери долния ъгъл на мрежата с нисък удар, след като първият опит – на Де Йонг, беше блокиран от Йепес.

Аякс сложи точка на спора, а и на интригата в групата в 66-ата минута, когато Суарес си прокара път в наказателното поле и върна към Алдервайрелд, който изстреля истински куршум в мрежата на Амелия – 2:0. До края Ибрахимович пропусна да направи по-почетна загубата на „росонерите”, които завършват на второто място в групата с актив от 8 точки. Аякс пък е със 7 точки на третото място и пролетта ще играе в Лига Европа.