3. Реал с "едно на мъка" срещу Осасуна (видео)

Реал с "едно на мъка" срещу Осасуна (видео)

Реал Мадрид записа минимална победа над Осасуна в мач от втория кръг на испанската Примера. Единственото попадение в срещата за успехът с 1:0 отбеляза централният бранител Рикардо Карвальо. Реал също така записа първият си официален успех в шампионата под ръководството на Жозе Моуриньо.

За домакините срещата като титуляр стартира Кристиано Роналдо, който още от първите минути започна да забавлява феновете на „Бернабеу” с триковите си отигравания и пасове.

Изложението на техника обаче не помогна на Реал да открие резултата. През първото полувреме домакините изпитаха няколко на брой изнервящи пропуска пред вратата на Рикардо Лопес. Роналдо Бензема и Игуаин бяха близо до гола, но така и не успяха да преодолеят последното препятствие.
През второто полувреме Реал продължи да усилва натиска и при поредната си масирана атака успя с голяма доза късмет да вземе преднина в срещата.

Месут Йозил увлече двама играчи на Осасуна по лявото крило, след което центрира към Кристиано, който обаче не успя да отбележи от малкото наказателно поле. Вратарят Рикардо парира удара, но топката се върна в португалеца, който чукна встрани към Карвальо, който на празна врата не допусна грешка.

Реал Мадрид продължи да притиска съперника си през цялото второ полувреме, но до нови попадения не се стигна.