3. Реал се измъкна от шокираща загуба във Варшава и още не е сигурен за 1/8-финалите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия (Дортмунд) взе своето и е сигурен за елиминациите

Реал Мадрид стигна до изненадващо равенство 3:3 при гостуването си на Легия (Варшава). Дори и невероятен гол на Бейл в началото не стигна за успех на испанците и това все още ги държи извън сигурните участници на 1/8-финалите.

Мадридчани започнаха по уникален начин срещата, като още преди да е изминала и една минута, Гарет Бейл отбеляза един от най-красивите голове, които надпреварата е виждала. Той намери топката от воле от около 20 метра и я заби в горния десен ъгъл на вратата.

Натискът на Реал продължи и след това и в 35-та минута Карим Бензема удвои аванса на своите. Бейл бе намерен с перфектен пас в наказателното поле, а той подаде на Бензема, който нямаше проблем да отбележи.

Все пак, само пет минути по-късно Легия Вършава върнаха едно попадение чрез Офое, който получи топката извън наказателното поле, напредна технично и левия крак отбеляза много красив гол.

След почивката Реал свали оборотите и беше наказан за това. В 58-та минута Мирослав Радович изравни резултата това даде криле на домакините.

Най-големият шок дойде в 83-та минута, когато Тибо Мулин отбеляза трети гол за Легия и сътвори пълен обрат. За успокоение на Зинедин Зидан, само две минути по-късно Матео Ковачич направи резултата 3:3, след като реализира върната към него топка на границата на наказателното поле.

На 'Сигнал Идуна Парк" Борусия (Дортмунд) спечели домакинството си на Спортинг (Лисабон) и стана сигурен участник за елиминациите.

Германците отбелязаха бързо първия си гол. Още в 12-та минута точен бе Густаво Рамос с глава.

След това Спортинг беше по-активният отбор, като се опита на няколко пъти да върне гола, но Желсон Мартинс и Бруно Сезар не успяха да реализират положенията, които се откриха пред тях.

През втората част отново Борусия (Дортмунд) пое инициативата, очевидно опитвайки се да реши срещата с втори гол, но Рафаел Герейро и Андре Шурле нямаха късмет пред вратата.

Така мачът завъшри с минимален успех на жълто-черните, който бе достатъчен да запазят първото си място в групата и да си подсигурят билетите за 1/8-финалите. Зад тях остават Реал Мадрид с 8 точки, които все още не са сигурни участници в последните 16, тъй като Спортинг (Лисабон) имат пет точки по-малко от "белите" два кръга преди края. Легия Вършава пък спечели първата си точка в Шампионската лига този сезон.