3. Реал се освободи от проклятието и вече е на 1/4 финал! (видео)

Реал се освободи от проклятието и вече е на 1/4 финал! (видео)

Mоуриньо и компания победиха Лион с класическото 3:0 в мач-реванш от 1/8 финалите на Шампионската лига и по този начин свалиха 7-годишното проклятие на 1/8 финалите от себе си

Отборът на Реал (Мадрид) се класира на 1/4  финал в Шампионската лига след убедителна победа с 3:0 над Олимпик (Лион) в мач-реванш от 1/8 – финалната фаза. Последният път когато Реал се класира на 1/4 финал в ШЛ беше едва през сезон 2003/2004 година. От тогава насам „Лос Галактикос” не са преминавали фазата на 1/8 финалите. Головете за днешната победа отбелязаха Марсело в 37-та минута и Бензема и Ди Мария през второто полувреме. В миналия двубой Белия балет и лионци завършиха 1:1 и с общ резултат 4:1 мадридчани продължават напред в надпреварата.

Двубоят започна вихрено за домакините и още в 4-та минута Йозил Получи извеждащ пас отляво, но на границата на наказателното поле бе спрян от излезлия френски страж Уго Льори, който изби. Марсело насочи отбитата топка с глава към френската врата, но бранител на гостите овладя и изчисти.

В 9-та минута Гуркуф подхвана много опасна контраатака за лионци, но Пепе го фаулира в близост до центъра, за което получи и жълт картон. В 22-та минута Делгадо получи пас на границата на наказателното поле на мадридчани и бе оставен да стреля фалцово към вратата на Касияс. За щастие на домакините стражът се намеси добре и изби.

Пет минути по-късно Кристиано Роналдо много добре проби от ляво на атаката на Реал и влезе в наказателното поле, отправяйки силен удар от границите му, но Льори успя да избие в корнер.

В 37-та минута на сблъсъка Марсело вкара и накара зрителите на стадиона да изригнат. Той пое една топка в центъра и комбинира чудесно с Кристиано Роналдо, след което финтира френски защитник и простреля стража на гостите за 1:0.

Три минути преди края на полувремето Бензема бе на косъм да удвои преднината на Реал след подаване на Марсело, но Льори се намеси чудесно и изби в корнер. Секунди по-късно гол на Реал бе отменен поради засада на Бенз.

Втората част започна по-равностойно за двата тима, но футболистите на Реал изглеждаха по-целеустремени в атаките си. В 53-та минута Серхио Рамос получи чудесен пас от корнер на Месут Йозил, но стреля с глава право в ръцете на вратаря на французите.

В 57-та минута на двубоя Кристиано Роналдо опита удар от около 30 метра, но топката прелетя над вратата на гостите. В 66-та минута Карим Бензема удвои преднината на „белите” след много сериозна грешка в защитата на Лион, която остави Бенз очи в очи с Льори. Секунди след гола си Бензема можеше да вкара и още едно попадение, стреляйки от близка дистанция, но френският вратар отново бе на висота и изби.

Шест минути по-късно Гоми показа, че Лион не се е предал и сътвори топовен изстрел от около 20 метра към вратата на Касияс, който изби в корнер. Така дойде и 76-та минута, когато Анхел Ди Мария довърши съперниците от Лион, вкарвайки трети гол за своя тим след асистенция на Йозил.

До края на срещата двата отбора продължиха да показват острота в играта си, но до нови попадения не се стигна. В 82-та минута Гоми опита да вкара почетен гол за своя отбор, но неуспешно. До края на 1/8 - финалния двубой футболистите в двата състава не създадоха интересни положения и Реал полетя към 1/4 финалите на ШЛ.

Реал (Мадрид) – Лион 3:0

1:0 Марсело 37’

2:0 Бензема 66’

3:0 Ди Мария 76'

Състави:

Реал: Касияс, Карвальо, Пепе, Рамос, Роналдо (Адебайор 73’), Бензема (Диара 84'), Марсело, Алонсо, Ди Мария (Гранеро 78’), Йозил, Кедира

Лион: Льори, Крис, Ловран, Шелстрьом, Бриан (Гоми 46’), Лизандро, Ревейер, Делгадо (Пянич 80’), Сисоко, Тулалан, Гуркуф (Пие 69’)

Жълти картони: Пепе, Карвальо, Гуркуф, Сисоко

Стадион: „Сантияго Бернабеу”, 70 034 зрители

Съдия: Дамир Скомина, Словения

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 0:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1