3. Реал се скъса да изпуска, но би с 2:0 Аякс в Мадрид (видео)

Реал се скъса да изпуска, но би с 2:0 Аякс в Мадрид (видео)

И двете попадение за "кралете" бяха дело на Гонсало Игуаин

Испанският колос Реал (Мадрид) започна с победа тазгодишното си участие в Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 над тима на Аякс. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на група "G" на надпреварата. Домакините направиха една дузина пропуски, а двете попадения бяха дело на Гонсало Игуаин в 31-ата и 73-ата минути.

Двубоят започна със силен натиск на домакините и в 18-ата минута те бяха много близо до откриване на резултата, след като Игуаин премина през няколко играчи и стреля с десния крак от около 23 метра, но кълбото срещна напречната греда. Последваха силни минути за Кристиано Роналдо, но ударите му бяха спасени с вещина от Стекеленбург. Гостите от Аякс пък съвсем не изглеждаха пасивни и използваха всяка възможност да организират атаки към вратата на Касияс.

Така се стигна до 31-ата минута, когато „белия балет” все пак стигна до така ценния първи гол. Тогава Алонсо центрира от ъглов удар, топката срещна малко щастливо тялото на Игуаин и влезе в мрежата на амстердамци – 1:0. Веднага след попадението Ди Мария имаше страхотна възможност да удвои преднината на своите след хубав пробив на Марсело отляво, ала изстрелът на аржентинеца премина над напречната греда на Стекеленбург.

До края на полувремето не падна ново попадение и така Реал и Аякс се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за домакините.

Втората част започна с нови мълниеносни атаки на „белия балет”, но пропуски в началото на полувремето направиха Игуаин, Роналдо и Ди Мария. Така се стигна до 73-ата минута, когато Ди Мария изведе Йозил по брилянтен начин в наказателното поле, германецът стреля с левия крак, Стекеленбург, изби, кълбото отново се върна в Йозил, който подаде в наказателното поле, където Игуаин засече необезпокояван и покачи на 2:0.

Няколко минути по-късно Емануелсон отправи изненадващ изстрел към Касияс от ъгъла на наказателното поле, топката срещна напречната греда, след което попадна в Сюлеймани, който шутира от воле, ала Касияс вече бе на мястото си и направи страхотно спасяване с една ръка.

До края на двубоя Роналдо и компания направиха още няколко пропуска, нов гол не падна и така Реал започна тазгодишното участие в Шампионската лига с победа с 2:0 над Аякс.

В другия мач от групата Милан също взе домакинска победа с 2:0 срещу тима на Оксер и така Реал и „росонерите” делят първите две места, докато французи и холандци са на 3-о и 4-о.

Реал – Аякс 2:0

1:0 Игуаин 31’
2:0 Игуаин 73’