3. Реал се върна на победния път с 3:0 над Леванте, Роналдо стана голмайстор за всички времена (ВИДЕО)

Португалецът, Марсело и Хесе се разписаха на "Бернабеу"

Реал Мадрид победи 3:0 Леванте на „Бернабеу” в мач от 8-ия кръг на Примера дивисион, благодарение на голове на Марсело, Роналдо и Хесе. Тимът на Рафа Бенитес се върна на победния път след две поредни равенства в испанското първенство - 0:0 с Малага и 1:1 с Атлетико, преди паузата за международните мачове.

Марсело откри в 27-ата минута с точен удар от малък ъгъл. Кристиано Роналдо се отличи с асистенция, след като сви отляво за бразилеца.

Само три минути по-късно Роналдо получи пред наказателното поле, смени посоката и с безпощаден удар в долния ъгъл направи 2:0. По този начин португалецът изпревари легендата на Реал Мадрид Раул по брой голове за клуба. Той вече 324 попадения за кралския клуб в 310 двубоя, а Раул остана с 323 в 741 мача.

Преди мача Роналдо позира със "Златната обувка", връчена му през седмицата, за голмайстор №1 в Европа през миналия сезон.

Крайното 3:0 оформи резервата Хесе Родригес в 82-ата минута, завършвайки триходова комбинация.

С успеха Реал временно се изкачи на първото място в класирането с актив от 18 точки, с 2 повече от Виляреал, който посреща третия Селта в неделя. Барселона, който е четвърти с 15 точки, може да се изравни с Реал, ако победи Райо Валекано тази вечер.

Леванте остава в опасната зона със своите 6 точки.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши