3. Реал смачка Аякс в Амстердам (видео)

Реал смачка Аякс в Амстердам (видео)

След разгром над Аякс Реал е на 1/8 финалите и на теория, Милан с победа във Франция

Отборът на Реал (Мадрид) постигна убедителна победа с 4:0 над Аякс. Сблъсъкът от група „G, игран на „Амстердам арена” беше диктуван изцяло от тима на Жозе Моуриньо, като домакините не успяха да играят по начина, по който биха желали. Головете за Реал отбелязаха Бензема в 36-та минута, Арбелоа минута преди края на първото полувреме, и Роналдо в 70 и 81 минути.

Домакините започнаха по-устремено мача, но противно на това Реал стигнаха първи до чисто положение. В 6-та минута Бензема проби през центъра, подаде към Кристиано Роналдо, на когото топката беше избита, но тя все пак попадна в Педро Леон, който беше на чиста позиция в наказателното поле. Ударът на Леон обаче беше избит от бранител на холандците.

Две минути по-късно Арбелоа центрира от дясното крило към Роналдо, който отклони с крак топката към Йозил. Германският национал стреля към вратата на Стекеленбург, но топката отново беше избита от домакините.

В 19-та минута Бензема и Роналдо направиха чудесно двойно подаване, след което Бенз отправи силен удар от малък ъгъл, който беше избит от Стекеленбург. Топката се върна във французина, той отново подаде на Роналдо, португалецът стреля, но в тялото на защитник.

В 36-та минута Реал поведе в резултата. Автор на гола стана борещият се за титулярно място Карим Бензема. След нарушение в центъра на терена Алонсо центрира към Йозил, който свали с пета към Бензема и французинът вкара с красив удар от границата на наказателното поле.

В 44-та минута Кристиано Роналдо стреля от пряк свободен удар, топката беше избита и попадна в Алваро Арбелоа, който стреля от около 30 метра, коженото кълбо се отклони в играч на Аякс и влезе във вратата на Стекеленбург. Така минута преди края на полувремето Реал си осигури конфортния аванс от два гола на почивката.

Второто полувреме започна силно за Реал. В 47-та минута Бензема и Роналдо, които в този мач комбинираха страхотно, тръгнаха да атакуват през центъра на скорост. Бензема подаде към Кристиано, който преодоля бранителите на Аякс и остана очи в очи със Стекеленбург, ударът на португалеца обаче беше париран от стража на холандците.

В 70-та минута Кристиано Роналдо направи резултата класически. Португалецът отбеляза с левия крак от малък ъгъл след асистенция на влезлия като смяна Анхел Ди Мария.

Десет минути по-късно Йозил беше спънат в наказателното поле на Аякс и реферът Крейг Томсън посочи бялата точка. Зад топката застана Роналдо и вкара за 4:0. В 87-та и в 90-та минута съответно Алонсо и Рамос бяха изгонени за втори жълти картони. Това беше тактически ход в отбора на Моуриньо, за да могат да се изчистят изкараните жълти картони преди фазата на директните елиминации.

До края на срещата играта бе често накъсвана и нищо не се промени в двубоя, така Реал (Мадрид) си тръгва с разгромна победа с 4:0 от Амстердам, докато Аякс загуби шансове да се класира напред.

Това стана след като в другия двубой в групата Милан успя да победи Оксер като гост. Гостите от Милано не можаха да впечатлят с нищо през по-голямата част от двубоя, но след гола на Ибрахимович в 65-та минута Оксер тръгнаха да атакуват в желанието си да изравнят. Така дойде и гола на влезлия като резерва Роналдиньо в 90-та минута на сблъсъка.

Ситуацията в групата остава същата, но вече Реал и Милан са сигурни участници и на теория. Реал са първи с 13 точки пред Милан с 8, Аякс с 4 и Оксер с 3 точки.

Аякс – Реал (Мадрид) 0:4

0:1 Бензема 36’

0:2 Арбелоа 44’

0:3 Роналдо 70’

0:4 Роналдо 81’

Състави:

Аякс: Стекеленбург, Ван дер Вил, Алдервейрелд, Вертонген, Анита, Ено, Сюлеймани (Ериксен 88’), Ел Хамдауи (Де Зеув 46’), С. Де Йонг (Линдгрен 76’), Емануелсон, Суарес;

Реал: Касийяс, Рамос, Роналдо, Бензема (Каналес 82’),Л. Диара (Матеос 81’), Марсело, Алонсо, Арбелоа, Албиол, Педро Леон (Ди Мария 65’), Йозил;

Жълти Картони: Рамос, Роналдо, Алонсо, Албиол (Реал), Ено, Де Зеув (Аякс)

Червени картони:  Шаби Алонсо, Рамос (Реал)