3. Реал Сосиедад хвърли бомбата на "Местая" (видео)

Реал Сосиедад хвърли бомбата на "Местая" (видео)

Баските биха Валенсия с 1:0

Отборът на Реал Сосиедад постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като късно снощи се наложи изненадващо над тима на Валенсия с минималното 1:0. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 19-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините и опасен удар с глава на Адурис след корнер, който обаче бе спасен от Браво. В 14-ата минута пък Пабло Ернандес шутира с десния крак, ала вратарят на баските отново бе на място и улови.

Така дойде 15-ата минута, когато Диего Алвеш засече с глава центриране от корнер, но топката срещна гредата и резултатът остана непроменен.

След това положение обаче, темпото на игра значително спадна и до края на полувремето бяха отправени едва два неточни удара към двете врати. Резултатът обаче остана 0:0.

Втората част обаче стартира по-добре за Реал Сосиедад. Още в 49-ата минута Агирече бе изведен на добра позиция от Гриезман, но ударът му бе спасен от стража на "прилепите".

Така се стигна до 56-ата минута, когато Гриезман получи на границата на наказателното поле и стреля с десния крак, топката рикошира в крак на бранител и се върна в играча на Реал, който шутира мигновено отново с десния крак, топката описа хубава парабола и влезе в мрежата за 1:0.

Това попадение смути отбора на Валенсия, който до края на мача така и не успя да се съвземе и в крайна сметка загуби с 0:1.

След успеха баските се намират на 13-о място с актив от 21 точки, на 5 от зоната на изпадащите. "Прилепите" пък остават 3-и с 34 пункта, на 4 пред 4-ия Леванте, който е и с мач по-малко.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени