3. Реал загря за Ел Класико с нов разгром над Леонеса, синът на Зидан с първо попадение (ВИДЕО+СНИМКИ)

С хеттрик при победата на „лос бланкос“ с 6:1 пък се отчете доминиканският нападател Мариано Диас

Отборът на Реал Мадрид победи Културал Леонеса с 6:1 на „Сантиаго Бернабеу“ в мач реванш от 1/16-финалите за Купата на краля. Така с общ резултат 13:2 „лос бланкос“ се класираха за следващата фаза на турнира и загряха за Ел Класико в събота.

Очаквано Белия балет не срещна трудности в протоколния двубой с тима от третото ниво на испанския футбол. В отсъствието на големите звезди, в атака за домакините започнаха Марко Асенсио, Мартин Йодегор и Мариано, а в средата на терена им партнираха Каземиро, Иско и Хамес Родригес.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите в самолетната катастрофа в Колумбия, сред които бе и бившият футболист на ЦСКА Филипе Машадо.

Европейските шапиони поведоха в резултата още в 23-ата секунда чрез 23-годишния нападател от Доминиканската република Мариано Диас, който се възползва от подаване на Асенсио.

Отново в 23-ата, но минута, Хамес Родригес удвои преднината на столичани, засичайки с глава центриране на Даниел Карвахал.

Мариано отбеляза второто си попадение в срещата в 42-ата минута, след ново подаване на Карвахал,  а секунди преди края на първата част Йерай Гонзалес от тима на Леонеса върна едно попадение с изстрел от воле.

След почивката в игра за Реал Мадрид за първи път се появи най-големият син на мениджъра Зинедин Зидан – Енцо. Именно роденият през 1995 година полузащитник се разписа в 63-ата минута, отбелязвайки първият си гол за представителния тим с плътен удар от 15-ина метра.

Мариано оформи своя хеттрик в 88-ата минута, реализирайки с глава след центриране на Техеро, а крайният резултат бе фиксиран след нелеп автогол на Сезар Моргадо в последната минута на редовното време.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман