3. Рединг измъчи Ливърпул - 1:1

Рединг измъчи Ливърпул - 1:1

Срещата от 3-ия кръг на ФА Къп ще бъде преиграна.

Отборите на Рединг и Ливърпул не успяха да се победят в среща от 3-ия кръг на ФА Къп, като двубоят завърши при резултат 1:1. Така двата тима ще трябва да преиграят мача, който ще бъде на стадион "Анфийлд". Домакините откриха резултата в 24-ата минута чрез Чърч, но само 10 минути по-късно капитанът на "червените" Стивън Джерард възставнови равенството. До края на мача играчите на Ливърпул упражниха сериозен натиск, но така и не успяха да пробият отбраната на Рединг.

Отборът на Ливърпул започна по-добре мача. В 6-ата минута Джерард с далечен пас намери Н’Гог, който се обърна и стреля с левия крак, но ударът му излезе в аут. Две минути по-късно Аурелио напредна по лявото крило и центрира към точката за изпълнение на дузпи, но холандецът Каут не успя да стигне до кълбото. В 22-ата минута дойде и най-добрата голова възможност за „червените” Каут напредна по дясното крило и центрира към Н’Гон, но ударът на нападателя с левия крак мина покрай гредата.

Противно на събитията на терена домакините успяха да открият резултата в 24-ата минута. Бертранд центрира от пряк свободен удар към далечната греда, играч на Рединг подаде на непокрития Симон Чърч, който от около метър не остави никакви шансове на Пепе Рейна – 1:0.

Попадението обаче само раздразни възпитаниците на мениджъра Рафа Бенитес, които увеличиха натиска към вратата на Федеричи. В 35-ата минута капитанът на Ливърпул Стивън Джерард овладя топката и с техничен изстрел от 25 метра изненада неприятно стража на домакините. С основна вина за гола е и холандецът Дирк Каут, който се опита да играя с топката, но тя мина под крака му и излъга Федеричи.

В 52-ата минута Симон Чърч отново сътвори опасно положение пред вратата на гостите, но Рейна се намеси убедително и улови. Каут и Фернандо Торес бяха близо до гола, но не успяха да се разпишат. Особено чиста бе ситуацията, която се откри пред Торес в 92-ата минута.

Бенаюн центрира опасно в наказателното поле и Торес изпревари влезлия на мястото на Федеричи резервен страж на гостите Бен Хамър, но не успя да уцели опразнената врата и да донесе победата на гостите.

Като цяло обаче Ливърпул не създаде достатъчно на брой опасности пред вратата на Рединг, за да спечели срещата и заслужено ще трябва да преиграе мача си срещу тима от Чампиъншип.