3. Реферът Антъни Тейлър се извинил на Моуриньо за подминатата дузпа срещу Фабргеас

Съдията поднесъл своите извинения, когато двамата със Специалния напускали стадиона на Саутхемптън

Съдията Антъни Тейлър се е извинил на Жозе Моуриньо за решението си да вдигне жълт картон за симулация на Сеск Фабрегас, вместо да свири дузпа по време на мача Саутхемптън – Челси (1:1) в неделя.

Британските медии съобщават, че Тейлър е поднесъл лични извинения на Специалния, когато и двамата напускали стадион „Сейнт Мерис”.

При въпросния инцидент в началото на второто полувреме Фабрегас падна на земята след препъване на левия бек на „светците” Мат Таргет, но вместо дузпа испанецът видя жълтия картон за симулация.

След мача Моуриньо нападна съдията и заяви, че той ще съжалява за решението си, когато изгледа ситуацията на запис.

„Дейли Мейл” отбелязва, че на Острова не е обичайна практика съдиите да се извиняват на даден мениджър толкова скоро след края на мача, въпреки че имат право да обсъждат решенията на терена след 30-минутен период за „охлаждане” на страстите.