3. Рекорден Юве жегна Рома по шампионски с победен гол в последните секунди (ВИДЕО)

Бившият "римски вълк" Пабло Освалдо влезе като резерва и смълча "Олимпико" в добавеното време, 99 точки в актива на Юве

Шампионът Ювентус нокаутира Рома с гол в последната възможна минута и мина победоносно и през „Олимпико” в предпоследния 37-и кръг на Серия А. Бившият играч на Рома Пабло Освалдо влезе като резерва и беше посрещнат с освирквания във Вечния град, но си отмъсти с победен гол в 4-ата минута на продължението и сложи точка на спора между първия и втория в Италия този сезон.

Сблъсъкът нямаше значение за класирането, защото Юве и Рома си бяха гарантирали първите две позиции, а по-скоро имаше символичен характер, защото „Старата госпожа” се изправи срещу единствения си съперник за Скудетото през сезона.

Титлата бе гарантирана, а за Ювентус целта до края на сезона са стоте точки, които досега никой не е постигал в италианския елит. След успеха днес „бианконерите” вече имат 99 точки, а в последния кръг приема у дома Каляри в опит да мине кота 100. Рекордът на Интер от 97 точки през сезон 2006/07 вече е в историята и новото върхово постижение за най-много точки в един сезон е на отбора на Конте.

Преди мача имаше добри новини в лагера на Рома, след като стана ясно, че Миралем Пянич е подписал нов договор.

Двамата треньори направиха промени на своите врати и Марко Сторари замени титуляря Буфон, а Лукаш Скорупки направи дебют под рамката за римляните.

Мачът на „Олимпико” започна с мощно скандирания на името на Руди Гарсия, който през сезона на няколко пъти влезе в словесни престрелки с Антонио Конте.

„Вълците” пратиха топката в мрежата на шампиона в 16-ата минута, но Торосидис направи това с ръка и съдиите не зачетоха попадението.

Сторари изби хубаво воле на Тоти под гредата, а Дестро не можа да си спре извеждащ пас от Жервиньо вляво. Пред другата врата Йоренте на няколко пъти си отвори добри възможности, но Скорупски веднъж изби, а после от малък ъгъл „Цар Лъв” стреля над гредата.

Точно преди почивката Погба остави на земята двама защитници с финт, но ударът му срещна основата на десния страничен стълб.

Даниеле Де Роси се контузи след почивката и беше заменен в 58-ата минута, а Киелини се измъкна без да поеме към съблекалните и не получи втори жълт картон за удар с лакът срещу Пянич в атака.

Сторари спаси сигурен гол с двойна намеса и първо изби шута на Наинголан, а после се хвърли и отрази добавката на Флоренци към опразнената врата.

Ремито изглеждаше неизбежно, но Погба изведе Лихщайнер отдясно в последните секунди, швейцарецът търкули успоредно около линията на малкото наказателно поле и Освалдо напълно сам прати в обратния горен ъгъл за 1:0 и донесе още радост на Юве този сезон.

Ювентус е шампион с 99 точки кръг преди края, а Рома заема втора позиция, но остава с 85 точки.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1