3. Рецитал на Фабрегас повали Челси на "Емирейтс" - 3:1 (видео)

Рецитал на Фабрегас повали Челси на "Емирейтс" - 3:1 (видео)

Отборът на Арсенал направи изключително важна крачка към спечелването на титлата в Премиършип, след като разби шампиона Челси с 3:1

Отборът на Арсенал направи изключително важна крачка към спечелването на титлата в Премиършип, след като разби шампиона Челси с 3:1. Срещата се игра на стадион "Емирейтс" и с нея официално бе преполовен сезона във Висшата лига.

Голямата новина за Челси в този мач бе завръщането в титулярния състав на една от емблемите - Франк Лампард, който дълго време лекуваше контузия. Това пък бе шести пореден мач в Премиършип, в който "сините" не успяха да стигнат до победата.

Капитанът на Арсенал Сеск Фабрегас направи поредния си рецитал, отчитайки се с гол и две асистенции. Уолкът също се представи на много високо ниво като вкара един гол и даде един завършващ пас.

Двубоят започна с много опасен удар на Дидие Дрогба от дистанция, който премина близо до дясната греда на Фабиански. След това положение двата тима се захапаха в центъра на терена и последваха неуспешни изстрели на Лампард и Насри.

В последните 10 минути на първата част, домакините натиснаха сериозно съперника си в неговата половина и в 35-ата минута Ван Перси излезе на добра позиция, ала шутът му с левия крак премина встрани от вратата. 6 минути по-късно Насри опита изключително красив прехвърлящ удар, който обаче бе избит от Чех от дясната сглобка на вратата  корнер.

Така се стигна до 44-ата минута, когато "артилеристите" стигнаха до така очаквания първи гол. Тогава Уилшър получи на границата на наказателното поле, намери страхотно Фабрегас, който елегантно отклони за Сонг, а камерунецът с плътен удар с левия крак прониза Чех за 1:0.

Втората част стартира по страхотен начин за "топчиите", които удвоиха преднината си в 51-ата минута. Тогава Есиен, в желанието си да отнеме топката, я изби в краката на Уолкът, който напредна необезпокояван, след което намери Фабрегас на празна врата, а капитанът на сбърка за 2:0.

Само 2 минути по-късно Арсенал вече водеше с 3:0, след като Малуда позволи топката да му бъде отнета елементарно в центъра на терена от Фабрегас, който напредна и изведе Уолкът в наказателното поле, а нападателят с кинжален изстрел в обратния ъгъл отново разочарова Чех.

След този гол Челси опита да промени развоя на събитията и стигна до гол в 57-ата, когато Дрогба центрира от фаул в наказателното поле, където Иванович се извиси над всички и с глава прониза Фабиански - 1:3.

"Артилеристите" се прибраха в половината си след този гол и предоставиха инициативата на Челси, чакайки възможностите си на контраатака. При една такава в 69-ата минута, Насри открадна топката от краката на Какута и навлезе в наказателното поле, ала изстрелът му бе спасен от Чех. Последваха неточни удари на Какута и Рамиреш, но "сините" така и не успяваха да стигнат до нов гол.

След тази победа Арсенал остава на 2-о място във временното класиране с актив от 35 точки, на 2 зад лидера Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. Гостите от Челси пък са 4-и с 31 пункта.

Арсенал – Челси 3:1

1:0 Сонг 44'
2:0 Фабрегас 51'
3:0 Уолкът 53'
3:1 Иванович 57'

Арсенал: Фабиански, Саня, Кошелни, Джору, Клиши, Сонг, Уилшир, Фабрегас (Росицки 89'), Насри, Уолкът (Диаби 73'), Ван Перси (Чамак 76')

Челси: Чех, Ферейра (Босингва 61'), Иванович, Тери, Коул, Микел (Рамиреш 46'), Есиен, Лампард, Калу, Малуда (Какута 56'), Дрогба

Жълти картони: Ван Перси, Фабрегас (Арсенал); Коул, Калу, Лампард (Челси)

Стадион: „Емирейтс”

Съдия: Марк Клатенбърг

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1