3. Рецитал на Меси изведе Барселона до победа с 4:1 в Малага (видео)

Рецитал на Меси изведе Барселона до победа с 4:1 в Малага (видео)

Страхотен хеттрик на аржентинеца украси триумфа на каталунците

Лионел Меси показа защо печели приза за най-добър футболист в света за трета поредна година. Аржентинският гений на Барселона наниза хеттрик в мрежата на Малага за победата на шампионите с 4:1 като гост на Малага в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион. Другото попадение за каталунците бе дело на Алексис Санчес, а Саломон Рондон вкара почетен гол за Малага в последните минути.

От самото начало шампионът на Испания, Европа и света даде заявка за категоричен успех. Алексис Санчес стреля с глава, но Кабайеро спаси, а Меси стреля покрай гредата. Иско можеше да открие за домакините, но Валдес със сетни сили изби с пръсти в корнер. След корнера Валдес направи нови две спасявания срещу Иско и сякаш отчая Малага.

Двубоят премина в по-спокойна фаза до 33-ата минута, когато отбраната на домакините рухна. Адриано нахлу по лявото крило и качи топката на главата на Меси, който елегантно преодоля Кабайеро за 0:1.

През втората част каталунците бяха далеч по-убедителни. Стражът на Малага спаси удар на Тиаго Алкантара три минути след подновяването на играта, ала кълбото попадна у Адриано, който без забавяне стреля. Последва нова намеса на Кабайеро, но при трети опит добавката на чилиеца Алексис Санчес бе точна – 0:2.

След още три минути Меси взе топката след грешка на домакините, мина като на парад през цялата защита и с премерен нисък удар в ъгъла направи 0:3.

Десетката на Барса нямаше късмет в 73-ата минута и горната греда го лиши от заслужен хеттрик. Той обаче стана факт в 81-ата минута – нов солов пробив на Лионел Меси остави бранителите на Малага без отговор и той мушна третия си гол с удар ниско долу в мрежата на Кабайеро.

До края „блаугранас” се разхождаше и даде инициативата на Малага. Саломон Рондон върна едно попадение за Малага пет минути преди края, а после домакините не съумяха да вкарат от още две удобни ситуации и това бе всичко за 1:4.

Барселона е на второ място в класирането с 44 точки, на две зад Реал Мадрид, който по-късно тази вечер играе с Атлетик Билбао у дома. Малага заема 10-та позиция с 25 пункта.
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит