3. Реймс удари тежко Монако в Лига 1

Реймс удари тежко Монако в Лига 1

Монегаските остават далеч от върха след поражението

Реймс спечели с 3:1 гостуването си на Монако от 18-ия кръг на Лига 1. Така тимът се изкачи до петата позиция в класирането с актив от 29 точки, докато монегаските са трети с 33.

Загубата е удар по амбициите на Монако да преследва първото място, което е окупирано от ПСЖ. Парижани са с актив от 40 точки и мач по-малко.

Иначе точни за успеха на Реймс бяха Теди Тума, Реда Хадра и Азор Матусива. Единственото попадение на сметката на домакините пък реализира Уисам Бен Йедер.

Резултатът в полза на Реймс беше открит в 35-ата минута. Теди Тума беше изпуснат от защитата на Монако. Той получи подаване от Мохамед Дарами и реализира за 1:0.

Преди това гостите пропуснаха няколко чисти положения за гол. Александър Головин и Бен Йедер не успяха да оползотворят добри шансове.

Монако най-сетне съумя да вкара и възстанови равенството в 49-ата минута. Головин центрира в наказателното поле към Бен Йедер, който с глава от близка дистанция порази мрежата.

Реймс веднага отговори и си възвърна аванса. В 55-ата минута Рада Хадра направи индивидуален пробив и се разписа за 2:1.

Дълбоко в добавеното време Джош Уилсън-Есбранд изведе Матусива. Той завърши и оформи крайния резултат.