3. Резерва спаси Байерн в края (ВИДЕО)

Резерва спаси Байерн в края (ВИДЕО)

Баварците биха трудно Борусия в Мьонхенгладбах с 2:1

Шампионът Байерн Мюнхен продължава перфектния си старт от началото на сезона в Бундеслигата.

Баварците победиха като гости Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в късния мач от съботната програма.

Резервата Матис Тел донесе успеха на тима с гол с глава след изпълнение на корнер на Джошуа Кимих в 87-та минута.

Гостите откриха резултата след половин час игра с попадение на японския защитник Ко Итакура, а Лерой Сане изравни в 58-ата като асистенцията отново беше на Кимих.

Байерн е на второ място в класирането с равен брой точки (по 9) с лидера Байер Леверкузен, който по-рано днес разгроми новака Дармщад с 5:1. Борусия Мьонхенгладбах е на 15-а позиция с 1 точка и без победа от началото на кампанията.

"Вероятно второто полувреме беше най-доброто полувреме, което сме играли този сезон. Заслужавахме да спечелим", каза треньорът на шампионите Томас Тухел пред "Скай".

В неделя са срещите Айнтрахт Франкфурт - Кьолн и Унион Берлин - РБ Лайпциг.