3. Резервата Кавани даде крехък аванс на ПСЖ срещу Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Кавани даде крехък аванс на ПСЖ срещу Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златан вкара в ШЛ за 10-и пореден сезон при успеха с 2:1, Челси загуби за първи път мач, в който Оби Микел бележи

Резервата Единсон Кавани превзе крепостта на Челси през втората част и донесе успеха на ПСЖ с 2:1 в първата среща между шампионите на Франция и Англия от осминафиналите на Шампионска лига. Златан Ибрахимович вкара от фаул и постави собствен рекорд в турнира, но Джон Оби Микел изравни точно преди почивката. Кавани донесе успеха на ПСЖ само 4 минути след като влезе в игра в третия пореден сезон, в който тези два отгбора се срещат в най-престижния турнир.

Гуус Хидинк за първи път загуби след завръщането си начело на Челси. Той нямаше поражение в първите си 11 мача начело на тима след уволнението на Моуриньо.

Челси тази вечер бе в ролята на аутсайдер, най-вече заради слабия сезон във Висшата лига и невероятното представяне на парижани дотук през сезона. Английският шампион бе отслабен от липсата на контузените Джон Тери и Неманя Матич, а Еден Азар бе предпочетен пред Оскар за титуляр. Лоран Блан пусна всичко най-добро с Ибрахимович, Ди Мария и Лукас Моура напред, оставяйки Кавани на пейката. Изваден от групата бе Серж Орие, който влезе в страшен скандал с треньора и някои от съотборниците си, като ги нарече с обидни квалификации преди няколко дни.

Само Реал Мадрид успя да победи ПСЖ този сезон и френският хегемон започна много силно мача. Верати стреля мощно през центъра извън наказателното поле и накара Куртоа да избива.

Ибрахимович стреля неточно от пряк свободен удар, но след 20-ата минута възпитаниците на Гуус Хидинк нагодиха играта си към съперника и започнаха да изравняват силите.

В 24-ата минута Баба Рахман центрира отляво, а Диего Коща се измъкна зад Давид Луис и стреля с глава, само за да види как Кевин Трап с чудесен рефлекс с една ръка изби в напречната греда. При подаването за Коща останаха съмнения за засада, но такава не бе маркирана.

Иванович прати воле от трудна позиция от външната страна на мрежата, а Ибрахимович получи чудесно центриране, но скочи по-рано от необходимото и заби безобидно кълбото в тревата пред Куртоа и после в аут.

Лукас Моура направи любимия си рейд на скорост и бе спънат от Джон Оби Микел пред наказателното поле, което доведе до жълт картон. Златан Ибрахимович шутира силно на средна височина, топката срещна крака на Оби Микел и заблуди хвърлилия се в другия ъгъл Куртоа – 1:0 и „Парк де Пренс” изригна с радостни възгласи. Златан стана първият футболист, който неизменно се разписва в последните 10 издания
на Шампионска лига.

Вилиян стреля в стената от пряк свободен удар на добра позиция, но Челси намери сили да изравни в заключителните секунди на първата част.

Диего Коща отклони центриране от корнер отдясно, Микел овладя в близост до вратата и прати в близкия десен ъгъл за 1:1. Челси бе спечелил всичките си мачове досега, в които Оби Микел се е разписал.

Втората част започна в лудо темпо. Вилиян подхвана контра за Челси и изведе Диего Коща сам срещу вратаря вляво, Трап не трепна и успя да излезе и да избие.

ПСЖ реагира веднага и Ди Мария накара Куртоа да избива с пръсти над гредата при удар от дистанция. После белгиецът лови и удар на Ибра, който се обърна и стреля.

Куртоа внимаваше и изби от краката на Максуел след комбинация по лявото крило. Отличните намеси на вратаря на Челси продължиха и той направи ново спасяване след удар на Лукас Моура.

Ибрахимович и Иванович скочиха за топка пред вратата на гостите, тя падна зад тях и Матюиди връхлетя върху нея, но Иванович и Кейхил без да се жалят заедно се хвърлиха на пътя на топката и я блокираха.

Педро получи жълт картон за високо вдигнат крак срещу Верати, а Ди Мария бе поредният разочарован от Куртоа, който изби шута му от свободния удар към далечния ляв ъгъл.

Лоран Блан пусна Кавани на мястото на Лукас Моура и само 4 минути по-късно крепостта на Челси падна. Ди Мария даде чудесен прехвърлящ пас за Кавани зад защитата и от малък ъгъл вдясно уругваецът с воле от движение провря между краката на Куртоа за 2:1.

Натискът пред вратата на ПСЖ продължи и в минутите до края, а Челси нямаше отговор. Точно в последната секунда от редовното време Пасторе центрира невероятно за Ибра, но Куртоа излезе и с тяло му попречи да се разпише.

В последната 92-а минута Педро можеше да изравни, но от малък ъгъл прати с воле от външната страна на мрежата.

Реваншът на „Стамфорд Бридж” е на 9 март.

Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки