3. Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио загуби драматично в Рим с 1:2 и отпадна

Ювентус се класира за 22-ри път в своята история за финала на турнира за Купата на Италия.

„Старата госпожа“ загуби с 1:2 реванша с Лацио, но продължи напред след домакинската си победа с 2:0 в първия мач.

Във вторник вечер лятното попълнение на столичани Валентин „Тати“ Кастеянос вкара 2 гола, разписвайки се преди и след почивката, но малко преди края появилият се секунди по-рано Аркадиуш Милик вкара отблизо и прати Юве на финал.

Там тимът от Торино ще срещне победителя от другата полуфинална двойка Фиорентина – Аталанта, който ще стане ясен в сряда вечер. Първата среща, играна във Флоренция, завърши с минимална победа за „виолетовите“ – 1:0.

Първата добра възможност се откри пред Ювентус в 8-ата минута. Андреа Камбиазо овладя в наказателното поле на домакините и отправи опасен удар, който премина покрай вратата.

"Орлите" поведоха с първата си добра възможност за гол. В 12-ата минута Луис Алберто центрира от корнер, а Тати Кастеянос надскочи Алекс Сандро и с глава прати топката във вратата за 1:0.

В 22-ата минута Душан Влахович получи от Филип Костич в наказателното поле. Сръбският нападател не успя да осъществи добър контакт с топката, но все пак нанесе удар, но Христос Мантас изби с крак. Десет минути по-късно Бремер засече с глава ценриране от корнер на Костич, но прати топката над вратата.

В 33-ата минута "орлите" организираха опасна атака през центъра. Луис Алберто напредна с топката и нанесе удар, който беше блокиран от Бремер. Минута преди края на първото полувреме Лацио получи златен шанс да изразни общия резултат. Тати Кастеянос получи подаване зад защитата и се озова сам срещу вратаря. Аржентинецът овладя топката, но Матия Перин успя да скъси ъгъла и да избие с крак удара на нападателя на домакините.

Второто полувреме започна страхотно за Лацио. В 49-ата минута Фелипе Андерсон подаде към Луис Алберто, а испанецът пусна извеждащ пас към Тати Кастеянос. Аржентинецът се справи с Бремер и с хладнокръвен удар вкара за 2:0 и изравни общия резултат.

След попадението "бианконерите" погледнаха по-смело към вратата на Мандас. В 55-ата минута Уестъ МакКени пусна успореден пас в наказателното поле, с който преодоля и вратаря, но Адам Марушич изпревари Душан Влахович, който можеше да се разпише на празна врата. Малко след това шут на сърбина премина покрай вратата.

В 78-ата минута Луис Алберто опита да изненада Перин с удар от далечна дистанция, но стражът не се затрудни и улови. Пет минути след това Ювентус си върна предимството в общия резултат. Влезлият преди секунди Аркадиуш Милик успя да се разпише. Тимъти Уеа овладя центриране отляво и пусна остър пас по земя, който полякът успя да засече и от 3-4 метра прати топката във вратата.

Лацио - Ювентус 2:1
1:0 Тати Кастеянос (12)
2:0 Тати Кастеянос (49)
2:1 Аркадиуш Милик (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лацио: Христос Мандас, Адам Марушич, Марио Хила, Алесио Романьоли, Елсеид Хисай, Николо Казале, Матео Гендузи, Данило Каталди, Фелипе Андерсон, Луис Алберто, Тати Кастеянос;

Треньор: Игор Тудор;

Ювентус: Матия Перин, Алекс Сандро, Бремер, Данило, Андреа Камбиазо, Филип Костич, Адриен Рабио, Уестън МакКени, Мануел Локатели, Федерико Киеза, Душан Влахович;

Треньор: Масимилиано Алегри.