3. Резервата Торес спаси Атлетико от загуба срещу Леванте (ВИДЕО)

Резервата Торес спаси Атлетико от загуба срещу Леванте (ВИДЕО)

Двата отбора поделиха точките във Валенсия

Леванте повеждаше на два пъти, но стигна само до равенство 2:2 в домакинството си срещу Атлетико Мадрид от XXXVI кръг на испанската „Ла Лига”.

Домакините откриха резултата в 32-ата минута, когато бранителят на гостите Жоаро Миранда не се ориентира добре при едно балонно центриране и с глава подаде топката към Иван Мендоса, който от своя страна я отправи от въздуха успредно на голлинията, а там бе Давид Барал, за да я прати в мрежата – 1:0.

Жестът обаче бе върнат само три минути по-късно, когато Виктор Камараса реши да подава в пеналта, вместо да чисти, а от това се възползва Тиаго. Той отне топката и я подаде към Гилерме Сикейра, който с акробатичен удар от въздуха се разписа за първи път през сезона – 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея двата тима си размениха по още един гол. В 63-ата минута Калу Уче изведе отново „прилепите” напред, възползвайки се от рикошет, ала в 80-ата резервата Фернандо Торес подели точките след корнер и удар с глава – 2:2.

След ремито Атлетико вече има 77 точки и се нуждае от още една, за да си гарантира и на теория място в Топ 4, докато Леванте събра 36 в актива си и се изкачи на пет над опасната зона.