3. Резервите на Барса пожалиха Депортиво

Резервите на Барса пожалиха Депортиво

Шампионът на Испания Барселона записа второ поредно равенство. Каталунците този път завършиха 0:0 с Депортиво Ла Коруня, като наставникът Пеп Гуардиола бе дал шанс на много футболисти, които рядко получават шанс за изява.

Въпреки това Барса тотално доминираше в срещата. Домакините владееха топката 74% и бяха отправили шест удара към вратата на противника, един от които бе точен. Интересните положения като цяло пред двете врати липсваха, играчите на Барса, както обикновено, си подаваха топката до припадък и атрактивните отигравания много рядко се срещаха.

Гуардиола бе дал почивка на голяма част от звездите си. Лео Меси, Педро и Шави останаха на пейката, а Давид Вия и Адрес Иниеста дори не бяха включени в групата. Даниел Алвеш на няколко пъти отправи далечни удари, но като цяло футболистите на Барселона се виждаше, че не си дават много зор за тази среща. Те явно мислеха за предстоящото връчване на шампионската титла, което се състоя веднага след края на мача.

В друг мач от 37-ия кръг на Примера дивисион Севиля постигна много важна победа над Реал Сосиедад с 3:1, като се изкачи на петото място в класирането с 55 точки. Интересното в случая е, че още два отбора са със същия точков актив – шестия Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид.

С два гола за Севиля се отчете Фредерик Кануте, един добави Алваро Негредо. Почетното попадение за Реал Сосиедад бе дело на Иманол.