3. Резервите на Юнайтед победиха с 3:1 немския шампион, Оуен с хеттрик

Резервите на Юнайтед победиха с 3:1 немския шампион, Оуен с хеттрик

Английският шампион Манчестър Юнайтед постигна страхотна победа с 3:1 като гост над Волфсбург в двубой от Група "B" на Шампионската лига, който бе игран на стадион "Волксфавен Арена" във Волфсбург.

Английският шампион Манчестър Юнайтед постигна страхотна победа с 3:1 като гост над Волфсбург в двубой от Група "B" на Шампионската лига, който бе игран на стадион "Волксфавен Арена" във Волфсбург. В този мач участие не взе българският нападател на Юнайтед Димитър Бербатов, който остана извън групата.

Гостите от Юнайтед бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до победата в този мач.

Нападателят на "червените дяволи" Mайкъл Оуен наниза хеттрик в този мач, като с играта си показа на Фабио Капело, че трябва да го извика за Мондиала.

С днешните си три попадения Оуен напомни за най-добрите си години, като не за първи път той наказва по подобен начин германци - справка: двубоят Германия - Англия 1:5. Юнайтед пък доказа, че всеки трябва да се съобразява с него, независимо от проблемите с контузени, които има в момента на главата си Фъргюсън.

Домакините от Волфсбург имаха няколко добри положения през първото полувреме на мача, като с пропуски се отличиха Графите и Един Дзеко.

Това обаче не попречи на Майкъл Оуен, който наниза хеттрик и даде сериозна заявка за титулярното място в състава на "дяволите".

В 44-ата минута Оуен засече с глава центриране на Нани и не остави шансове за стража на домакините - 1:0 за Юнайтед.

Домакините от Волфсбург започнаха добре второто полувреме и съвсем логично изравниха резултата. В 56-ата минута Eдин Дзеко засече с глава центриране на Марсел Шефер и възстанови статуквото в този мач.

Натискът на Юнайтед обаче така и не спираше. Гостите бяха по-добрият отбор на терена, въпреки че сър Алекс бе заложил предимно на младежи и резерви.

В 83-ата минута Юнайтед отново поведе в резултата, след като Габриел Обертан пусна перфектен пас към Майкъл Оуен, който от границата на малкия пеналт не остави шансове на Беналио - 2:1 за Юнайтед.

Шест минути по-късно Обертан пусна страхотен дълъг пас към Майкъл Оуен и последният с плътен удар реализира своя хеттрик, за да помоне на тима да стигна до така желаната победа с 3:1. Младокът Обертан също обаче има голяма заслуга за този успех, тъй като младокът се отчете с две асистенции.

След този успех, Манчестър Юнайтед завършва като лидер в Група "Б" с актив от 13 точки, докато Волфсбург финишира на третото място с 7 точки и догодина ще играе в Лига Европа.

Волфсбург - Манчестър Юнайтед 1:3

[0:1] Оуен 44'
[1:1] Дзеко 56'
[1:2] Оуен 83'
[1:3] Оуен 90'

Волфсбург: Беналио, Шафeр, Бардзали, Коща, Ритер, Жозуе, Гентнер, Хасебе (72 - Зиани), Мисимович, Дзеко, Графите (72 - Дежага);

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Парк, Флетчър, Карик, Евра, Гибсън, Скоулс, Нани (74 - Валенсия), Уелбек (74 - Oбертан), Андресон, Оуен;

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1