3. Резултати от двубоите в Лига Европа

Резултати от двубоите в Лига Европа

Литекс стартира триумфално участието си в евротурнирите. В първи плейофен мач за влизане в Лига Европа футболистите на националния селекционер Станимир Стоилов надиграха с 1:0 като гост коравия тим на БАТЕ Борисов. Сандриньо донесе ценната победа с гол в 80-ата минута.

В голов трилър, завършил с резултат 3:3 Кошице едва не обърна пасива си от два гола срещу гостуващия отбор на Рома.

Отстраненият от Левски ФК Баку загуби домакинството си срещу Базел с 1:3 и по всяка вероятност няма да може да продължи похода си в евротурнирите.