3. “Римските орли” съкрушиха Юве и са на финал в Италия (ВИДЕО)

“Римските орли” съкрушиха Юве и са на финал в Италия (ВИДЕО)

Лацио острани „Старата госпожа” по изключително драматичен начин, чака Рома или Интер на финала

Отборът на Лацио се класира по изключително драматичен начин на финал в турнира за Купата на Италия след като победи гостуващия тим на Ювентус с 2:1 и по този начин с общ резултат 3:2 преминава напред към решителния сблъсък за трофея.

„Римските орли” ще влязат в спор за отличието с победителя от двойката Интер – Рома, който ще стане ясен чак на 17 април. „Вълците” имат известно предимство след като успяха да се наложат над „нерадзурите с 2:1 в първия двубой между двата отбора.

Срещата на „Олимпико” бе истинско предизвикателство за психиката на феновете и на двата тима.

„Бианконерите” през целия двубой имаха преимущество във владението на топката, но от своя страна домакините се възполозваха по най-добрия начин от създадените възможности и в крайна сметка триумфираха след изнурителни 96 минути игра.

След нулево равенство през първата част, Алваро Гонзалес изведе Лацио напред в резултата в 53-ата минута след като засече с летящ плонж центриране на Кристиан Ледешма.

Гостите се активизираха още повече след попадението и пропуснаха куп изгодни възможности пред вратата, пазена от Федерико Маркети.

Времето обаче неумолимо изтичаше и всяка изминала минута приближаваше „небесно-сините” до мечтания финал.

Многото спирания и накъсвания на играта закономерно доведоха до 6-минутно продължение от страна на главния рефер Лука Банти.

И именно тогава напрежението достигна своята кулминация. В 92-ата минута Артуро Видал се възползва от пропуск в отбраната на домакините и от десетина метра изравни резултата, с което трябваше да прати мача в продължения.

Само 60 секунди по-късно обаче Серджо Флокари засече с глава центриране от корнер, пращайки топката в мрежата, а феновете на Лацио – в екстаз.

В самия край на продължението Ювентус можеше да се стигне до феноменална развръзка, но в рамките на няколко секунди Джовинко и Маркизио направиха немислими пропуски пред вратата на домакините и по този начин финала окончателно се изплъзна на "бианконерите".

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)