3. Робен отново спаси Байерн

Робен отново спаси Байерн

Баварците биха Фрайбург с 2:1 след две попадения на холандеца

Байерн (Мюнхен) победи много трудно Фрайбург в мач от германската Бундеслига.

Баварците падаха с 0:1 до 76-ата минута, преди спасителят Ариен Робен да вкара две попадения за крайното 2:1 пред 69 000 зрители на "Алианц Арена". Холандското крило реализира от пряк свободен удар, а след това и от дузпа. През седмицата той спаси мюнхенския гранд срещу Фиорентина в Шампионската лига, а днес го направи и срещу предпоследния в класирането.

Байерн си върна първата позиция, докато Фрайбург вече няма победа 12 мача и е на предпоследната позиция в подреждането.

Ван Гаал започна с почти всички играчи, които загубиха през седмицата с 2:3 от Фиорентина, но въпреки това се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига. Въпреки това обаче титулярите на Байерн не показаха добра игра в началото на срещата.

Нямаше домакински натиск, както и добри възможности пред вратата на гостите. Все пак Байерн имаха добра възможност в 26-ата минута, когато Ван Буйтен хвърли дълъг пас към Клозе, но нападателят не намери целта след изстрел с глава.

Стигна се до 31-ата минута, когато футболистите на Фрайбург направиха страхотна атака, а Макиади с топовен изстрел от 17 метра препарира Бут. Само няколко минути по-късно Ягер можеше да отбележи нов гол, но този път баварците извадиха късмет.

До края на полувремето домакините се опитаха да върнат попадението, но шут на Пранич мина покрай вратата.

Байерн трябваше са обръща резултата след почивката. Удар на Флум обаче мина на сантиметри от дясната греда на Бут. Ван Буйтем пък се опита да изненада Пуплин, но топката мина над вратата. В 60-ата минута баварската машина бе близо до изравняването след рикошет в крак на защитник от Фрайбург и последвала неуспешна добавка на Мюлер.

Последва страхотен натиск към вратата на гостите и логичното се случи в 76-ата минута, когато Робен от фаул реализира за 1:1. Само 7 минути по-късно Мюлер бе спънат в наказателното поле, а отново холандското крило, този път от дузпа, направи 2:1 в полза на Байерн. До края Робен можеше да реализира хеттрик, но нямаше шанс да стори това.

Байерн победи с 2:1 и си върна първото място във временното класиране. Баварците имат 56 точки, с две повече от Шалке. Фрайбург са предпоследни с 20.

Байерн (Мюнхен) – Фрайбург 2:1
(0:1) Макиади 31’
(1:1) Робен 76’
(2:1) Робен 83’ (дузпа)

Байерн: Бут; Лам, Ван Буйтен, Бадщубер, Алаба; Пранич (71’ Тимошчук), Ван Бомел, Робен, Мюлер; Олич, Клозе;

Фрайбург: Пуплин; Муйдза (75’ Уилямс), Топрак, Бутшер, Бастианс; Макиади (72’ Банович), Шустер, Флум (87’ Сисе), Абдесадки, Ягер; Идрису;

Жълти картони: Пранич, Мюлер, Лам (Б); Абдесадки, Банович, Идрису, Топрак (Н);
Стадион: „Алианц Арена”, 69 000 зрители;