3. Робен се завърна от март насам с гол при 3:0 на Байерн срещу Херта, Рибери танцува

Шалке изпусна гол аванс и май ще уволнява треньора, гледайте репортажи тук

С голове на Франк Рибери, на завърналия се Ариен Робен и на Тиаго Алкантара Байерн (Мюнхен) победи 3:0 Херта Берлин, нанасяйки първа загуба на столичани. По този начин баварците окупират еднолично първото място в класирането.

Жером Боатенг записа първи минути като титуляр през сезон 2016/17.

Със своите магически крака Франк Рибери откри резултата в 16-ата минута. Французинът (107 гола) буквално изтанцува сред защитата на Херта, за да направи 1:0 в своя 238-и мач за Байерн и да се изравни с легендата Ули Хьонес (110 гола).

Минути по-късно Рибери пропусна да удвои. В друга ситуация Видал даде изумителен пас към Левандовски, но полякът прати от чиста позиция встрани.

След почивката Валентин Щокер предизвика първото реално спасяване отстрана на Мануел Нойер.

Резервата Робен, който се завърна в официален мач след точно 200 дни, имаше претенции за дузпа, а в същия момент гол не Левандорвски справедливо не бе признат поради засада. Съдбата обаче си знаеше своето и грешка при изнасянето на Алан позволи на Тиаго да удвои.

В типичния си стил Робен отбеляза трети гол за Байерн в 72-ата минута.

**
Шалке 04, който нямаше спечелена точка, изпусна аванс от един гол срещу стартиралия отлично Кьолн и загуби 1:3 у дома, допускайки четвърто поредно поражение.

Клаас Ян Хунтелаар откри в 36-ата минута и козлите станаха последният отбор от първенствата в топ 5, който допусна гол през тази кампания. Но Юя Осако до почивката и Антъни Модест късно през второто полувреме осъществиха обрата на „Фелтинс Арена”. Симон Цолер окончателно уби интригата в 84-ата минута.

По този начин постът на треньора на „кралскосините” Маркус Вайнцийрл се разклати още повече.

**
Майнц 05 обърна до 2:1 домакина Вердер и върна „бременските музиканти” на дъното на класирането. Вердер вкара в 14-о поредно домакинство, но допуснаха късен обрат след 87-ата минута. Юнус Мали с 25-ия си гол в Бундеслигата за Майнц и Пабло де Бласис бяха точни за гостите, нанасяйки четвърта поредна загуба на Вердер.

**
Във втори пореден кръг Байер Леверкузен изпусна дузпа и срещата с Аугсбург на „БайАрена” приключи при 0:0. Чалханоглу беше ритнат от защитник, който направи опит да изчисти, но Чарлс Арангис би встрани от бялата точка. „Аспирините” са без успех вече в трети пореден мач във всички турнири.

**
РБ Лайпцинг остана един от четирите отбора в Бундеслигата, останали без загуба, след 1:1 с Борусия Мьонхенгладбах у дома, макар че гол на Тимо Вернер в началото бе заличен от късно попадение на Фабиан Джонсън.