3. Робиньо с първи хетрик за Манчестър Сити при 3:0 над Стоук Сити

Робиньо с първи хетрик за Манчестър Сити при 3:0 над Стоук Сити

Бразилската звезда на Манчестър Сити Робиньо вкара хеттрик срещу Стоук Сити при победата на неговия тим с 3:0. Това стана в мач от деветия кръг на Висшата лига. Бразилецът бе най-добър на терена и можеше да отбележи още поне две попадения. В 14-ата минута на мача след разиграване между Елано и Райт Филипс, топката попадна в младия Евънс, който откри непокрития Робиньо и последният изведе Сити напред в резултата. До края на полувремето се откриха добри положения пред Робиньо и Елано, но двамата пропуснаха. През второто полувреме домакините бяха абсолютен господар и го показаха с играта си. Второто си попадение Робиньо вкара в 47-ата минута след перфектна работа на Стъридж, който попаде към бразилеца, а той от осем метра удвои резултата. В 72-ата минута Робиньо и Айрлънд разиграха и топката попадна в Стъридж, който намери с хитър диагонален удар бразилеца, за да му позволи да оформи хеттрика си. След този мач Манчестър Сити заема 7-ото място в класирането с 13 точки, докато Стоук е на 18-то място с 7 точки.