3. Робиньо уби интригата в Калчото с гол в края срещу Бреша (видео)

Робиньо уби интригата в Калчото с гол в края срещу Бреша (видео)

"Росонерите" спечелиха с 1:0 на "Марио Ригамонти", водят с 8 точки пред Интер

Отборът на Милан направи решителна крачка към титлата, след като днес се наложи много трудно с минималното 1:0 над тима на Бреша. Срещата се игра на стадион „Марио Ригамонти” и бе от програмата на 34-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят започна с много силен натиск на гостите и пропуски в началото на Касано, Робиньо и Зеедорф. Домакините изглеждаха объркани от добрата игра на „росонерите” и буквално не можеха да преминат централната част на терена, докато хората на Алегри не спираха да атакуват.

С нови пропуски за Милан се отчетоха Боатенг, Зеедорф, Касано, Робиньо и Ван Бомел, но гол до края на първата част не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна малко по-добре за Бреша, като още в началото Едер можеше да се разпише, ала изстрелът му не намери очертанията на вратата. През тези втори 45 минути домакините изглеждаха много по-активни в халфовата линия, което значително намали положенията пред тяхната врата.

„Росонерите” обаче не се отказваха от идеята да вземат трите точки и епизодични прояви на Касано и Робиньо поставяха под напрежение вратаря на домакините.

Така дойде 80-ата минута, когато Алесандро Диаманти можеше да накаже миланистите за пропуските през първата част, след като стреля перфектно от фаул, ала топката се отби в напречната греда.

Само 120 секунди по-късно, при една контраатака, Касано изведе Робиньо очи в очи с Аркари, а бразилецът с хладнокръвен изстрел по земя хвърли в екстаз феновете на Милан по трибуните на „Марио Ригамонти”.

До края на двубоя Бреша опита да върне гола, но Диаманти и Едер пропуснаха по едно положение и така мачът завърши 1:0 в полза на Милан.

След успеха гостите остават еднолични лидери във временното класиране с актив от 74 точки, на 8 пред шампиона Интер. Домакините от Бреша пък са 19-и с 30 пункта, на 5 от спасителния бряг.

Бреша – Милан 0:1

0:1 Робиньо 82’

Състави:

Бреша: Аркари, Дзебина, Бега, Дзамбели, Берарди, Дзанети (Филипини 72’), Вас (Байоко 54’), Хетемай, Карачоло (Йонатас 73’), Диаманти, Едер

Милан: Абиати, Дзамброта, Йепес, Силва, Ван Бомел, Боатенг (Емануелсон 70’), Фламини, Зеедорф, Абате, Робиньо, Касано (Амброзини 85’)

Жълти картони: Берарди, Вас, Филипини (Бреша); Ван Бомел, Абате (Милан)

Стадион: „Марио Ригамонти”, 9000 зрители
Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.