3. Рома би Интер с 2:1, троен възел за титлата в Италия

Рома би Интер с 2:1, троен възел за титлата в Италия

Три греди за шампионите, последната в 95-ата минута

Отборът на Рома завърза максимално шампионата в Серия „А”, след като победи с 2:1 тима на Интер на своя „Олимпико” в мач от 31-ия кръг на Калчото. Де Роси откри в 17-ата минута, Милито изравни в 66-ата, а Тони оформи крайното 2:1 в 73-ата. „Нерадзурите” обаче имаха тотален малшанс в този мач, след като удариха цели три греди, а в края на срещата реферът спря тяхна голова атака и отсъди край на двубоя.

Мачът започна на бързи обороти и в 9-та минута Рома можеше да открие резултата, след като Менез намери Тони на добра позиция, но ударът на италианеца бе блокиран от Санети, след което топката отиде във Вучинич, който центрира остро отново за Тони, но Лука не съумя да засече. 120 секунди по-късно Рийзе отправи страхотна бомба към Сезар, но кълбото не намери очертанията на вратата на шампионите.

Така дойде 17-ата минута, когато „вълците” все пак успяха да открият резултата. Тогава Пизаро центрира от фаул, Вучинич стреля леко с глава, но Сезар не успя да улови и Де Роси отблизо засече за 1:0.

Веднага след гола Снайдер изпълни страхотен фаул, но топката премина близо до лявата греда на Серджо. В 29-ата минута Рийзе повтори същото упражнение, ала и неговият шут излезе в аут. 3 минути по-късно пак норвежецът притесни Сезар от фаул, но и този път изстрелът му не намери очертанията на вратата на „нерадзурите”.

В самия край на полувремето, в 43-ата минута, шампионите пропуснаха страхотен шанс, след като Снайдер центрира от корнер, Самуел се извиси над всички и стреля силно с глава, но топката срещна напречната греда. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Рома.

Второто полувреме започна с нов невероятен малшанс за „нерадзурите”, след като в 49-ата минута Милито стреля в наказателното поле, топката обаче се отклони в Бурдисо и срещна лявата греда на Рома. Няколко минути по-късно Снайдер шутира силно към Серджо, но бразилецът спаси. В 61-ата минута Рийзе хвърли силно тъч, Тони игра с глава, ала кълбото премина малко над вратата на столичани.

Така дойде 66-ата минута, когато Интер изравни статуквото. Тогава Камбиасо подаде за Пандев в наказателното поле, след което, след кратко меле, кълбото попадна в Милито, който не прости на Серджо за 1:1. Радостта на шампионите обаче не трая дълго и в 72-ата минута Лука Тони отново изведе римляните напред, след като Тони шутира хубаво с десния крак от около 9 метра и топката попадна в долния ляв ъгъл на Сезар – 2:1.

След попадението гостите опитаха финален натиск и в 86-ата минута Ето’о излъга Жуан, стреля силно с десния крак, но топката премина много близо до вратата на Рома. В самия край на даденото от рефера 5-минутно продължение Самуел свали с глава за Милито, който със зверско воле едва не счупи дясната греда на Серджо. Двубоят разбира се завърши с мегаскандал, след като Морганти свири край на мача, когато Ето’о беше навлязъл в наказателното поле на Рома и точно преди да центрира атаката бе спряна от главния съдия.

Така Рома победи Интер с 2:1 и завърза максимално първенството и вече е 2-а с 62 точки, на една пред шампиона, който е с 63.

Рома – Интер 2:1

1:0 Де Роси 17’
1:1 Милито 66’