3. Рома би минимално Чезена, Лацио диша във врата на "вълците" (ВИДЕО)

Рома би минимално Чезена, Лацио диша във врата на "вълците" (ВИДЕО)

Де Роси донесе успеха с 1:0 на "вълците" под дъжда на "Дино Мануци"

Рома измъкна трудна победа с 1:0 като гост на борещия се за оцеляване в Серия А Чезена в 28-ия кръг. Опитният Даниеле Де Роси вкара победния гол в 41-ата минута и Рома запази втората позиция с точка пред Лацио, който надви у дома Верона с 2:0.

Така след 4 поредни равенства "вълците" взеха първа победа в калчото от 8 февруари насам и пак са на 14 точки зад лидера Ювентус.

Под дъжда на "Дино Мануци" Руди Гарсия явно търсеше някаква промяна след тежкото поражение с 0:3 от Фиорентина и отпадането от Лига Европа в четвъртък вечер. Затова Салих Учан и Сейду Думбия изненадващо започнаха като титуляри. За младия турчин това бе пълен дебют в Серия А.

Леали спаси удар на Ляич към близкия долен ъгъл, а Жервиньо няколко пъти показа неточен мерник от обещаващи позиции.

Луиджи Джорджи стреля опасно над целта от дистанция, а Ляич прати на сантиметри от далечната греда с диагонален изстрел.

Рома успя да поведе все пак преди почивката. Салих Учан не успя да овладее центриране на Холебас отляво, но лошият му контрол върху топката се превърна в укротяване за Де Роси, който нахлу и заби по земя в мрежата за 1:0.

Лацио напълно надигра Верона у дома, спечели с 2:0 и остана на точка зад градския съперник Рома.

На „Олимпико” домакините взеха шеста победа, а Фелипе Андерсон отпразнува новия си договор с гол още в 4-ата минута. Душан Баста центрира от пряк свободен удар и бразилецът с глава направи 1:0, като топката се чукна в далечната греда и мина зад голлинията.

Маркети, който бе повикан на пожар в националния отбор за мача с България заради контузията на Матия Перин, закова удар на Морас на голлинията след центриране на Халфредсон от свободен удар.

Пред другата врата Бенуси закачи топката след шут на Клозе, тя му мина през краката, но той имаше време да се върне назад и да спаси. Билия пък нацели напречната греда с удар от границата на наказателното поле.

Антонио Кандрева покачи на 2:0 точно преди почивката като изстреля нещо подобно на ракета Земя – Въздух от пряк свободен удар и заби под гредата.