3. Рома е близо до нов европейски финал след успех над Байер (ВИДЕО)

Рома е близо до нов европейски финал след успех над Байер (ВИДЕО)

Бове вкара единствения гол на "Олимпико"

Рома победи Байер Леверкузен с 1:0 в първи полуфинален мач между двата отбора в Лига Европа. Първото добро положение на "Олимпико" бе за гостите от Леверкузен, като в 6-ата минута Адам Хложек комбинира с Флориан Вирц. Младият германец не се замисли и стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Постепенно домакините взеха инициативата в срещата, а в 19-ата минута Лукаш Храдецки се наложи да се намесва решително. При едно центриране от пряк свободен удар, Рожер Ибаньес бе изпуснат в наказателното поле и стреля с глава от упор, но финланският страж спаси.

В следващите минути чисти голови положения пред двете врати липсваха, като това се дължеше на внимателната работа в защита и от Рома, и от Байер.

В началото на второто полувреме тимът на Жозе Моуриньо вдигна оборотите, но защитата на "аспирините" се справяше добре.

В 57-ата минута се стигна до спречкване между Йонатан Таа и Джанлука Манчини, като съдията Майкъл Оливър бързо успокои страстите с два жълти картона.

Шест минути по-късно Едоардо Бове проби през центъра. Последва пас в наказателното поле към Тами Ейбрахам. Англичанинът стреля, а Храдецки спаси. Топката обаче стигна до Бове, който с удар от 12-13 метра порази мрежата на Байер и хвърли в екстаз тифозите на Рома - 1:0.

Десет минути преди края на редовното време Жереми Фримпонг нахлу в наказателното поле след пробив отдясно и пусна пас по земя. Ударът на Амин Адли обаче бе блокиран от играч на Рома, а след ъгловия удар не се стигна до ситуация пред Патрисио.

В 87-ата минута Патрисио излезе неразчетено и не успя да улови топката. Тя стигна до Фримпонг, който стреля с левия крак, но Браян Кристанте застана на пътя на топката и предотврати изравнително попадение.

В края на срещата темпото на игра спадна, като и двата отбора бяха примирени с този резултат. Така до края повече попадения не паднаха и "вълците" взеха леко предимство преди реванша в Леверкузен.