3. Рома и Интер разочароваха в мач без голове (ВИДЕО)

Рома и Интер разочароваха в мач без голове (ВИДЕО)

Рома остава на 8 точки зад шампиона Ювентус

Рома пропусна възможността да се доближи поне временно на 6 точки зад Ювентус и направи 0:0 у дома срещу Интер в първа среща от 26-ия кръг на Серия А.

Така Рома има 58 точки, а Ювентус е лидер с 8 повече (66) преди утрешното дерби срещу Милан на „Сан Сиро”. Интер пък е пети с 41 точки.

Тази вечер над 25 000 места на „Олимпико” бяха затворени за този мач като наказание за скандиранията срещу Неапол на агитката на Рома.

„Вълците” имаха 5 поредни победи у дома в шампионата, но бяха без емблемата Франческо Тоти, както и Майкон, Додо и Балдзарети.
Ернанес беше резерва за Интер, но Икарди започна за първи път като титуляр до Паласио в нападение.

Ханданович изби удар на Ляич от пряк свободен удар във втората минута, а после лови воле на Жервиньо след копване на Де Роси. Ляич добре финтира Джонатан, но пасът му не бе засечен от никого.

Икарди от воле стреля над вратата, но беше задържан от Бенатиа. Съдията прецени, че няма основания за дузпа. Любопитно е, че Интер е единственият отбор в Серия А, който не е получил нито една дузпа този сезон.

Рики Алварес центрира, но Паласио би с глава малко над целта. Нагатомо пък прати в облаците от много добра позиция.

В 32-ата минута Рома стигна до гол, но той правилно не бе зачетен. Наинголан отклони центриране и Дестро засече точно, но беше малко в засада при докосването на белгиеца и попадението не бе зачетено.

Де Роси удари Икарди, докато се чакаше изпълнение на корнер, но съдиите не забелязаха инцидента.

И втората част не предложи много по-добра игра, а головите положения бяха малко. Роландо пресече пас отдясно за Жервиньо, а Наинголан опита от дистанция, но встрани. Паласио опита да свали за Нагатомо, но Де Роси се усети и изчисти. Жервиньо стреля силно и право в ръцете на Ханданович.

Четвърт час преди края Рома направи най-големия си пропуск. Наинголан изведе Пянич вдясно, но Ханданович извади в корнер диагоналния изстрела на босненеца.

В края Интер повече искаше успеха, но той не дойде и двете нули се запазиха.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1