3. Рома и Милан направиха 2:2 в зрелищно дерби на "Олимпико"

Рома и Милан направиха 2:2 в зрелищно дерби на "Олимпико"

Отново станахме свидетели на голеада в италианската Серия „А”. 18-ия кръг нямаше как да има по-добър завършек. На „Олимпико” в последния мач от кръга един срещу друг се изправиха отборите на Рома и Милан. Двата отбора сътвориха истинско дерби, в което паднаха 4 гола и имаше още куп положения.

Също така това бе и дебютът на Дейвид Бекъм с червено-черния екип. Срещата се превърна и в дуел между Вучинич и Пато, който остана без победител. Двамата вкараха по 2 гола и бяха най-добрите за своите отбори.

Срещата започна с лек натиск на Рома, но атаките на „вълците” завършваха с удари от далеч, които не бяха проблем за Абиати. Милан пробва постепенни атаки, в които дейно участваше новото попълнение Бекъм, но без успех. Стигна се до 22-та минута, когато домакините поведоха с 1:0. Мирко Вучинич бе оставен непокрит в наказателното поле. Той финтира Янкуловски и с хубав удар вкара топката зад Абиати – 1:0. Въпреки гола, домакините продължиха да атакуват, но пропуски направиха Баптища и Тадей.

Истинският екшън бе през втората част. Зрителите на „Олимпико” станаха свидетели на едно от най-добрите полувремена за сезона. Още в 48-та минута Пато възстанови равенството. Младият бразилец се възползва от хубаво подаване на сънародника си Кака и с хубав удар с десния крак не остави шансове на Дони – 1:1. Само 5 минути по-късно „росонерите” направиха пълен обрат, а в герой за своя тим отново се превърна Пато. Този път голмайсторът на Милан тръгна малко след централната линия и сам завърши атаката. Патока финтира Мексес, след което се откъсна от французина и вече стигнал почти до аутлинията, прехвърли вратаря Дони с техничен удар с левия крак и с по този начин вкара втория си гол в мача. В 60-ата минута Роналдиньо пропусна удобна възможност от дъгата, след подаване на Пато. Малко по-късно Андреа Пирло изпълни отличен пряк свободен удар, но Дони се намеси по брилянтен начин. Домакините реагираха като ужилени и в 72-та минута възстановиха равенството. Най-добрият в състава на „вълците” Мирко Вучинич се възползва от рикошет след удар на Бриги, и с хубав плонж прати топката в долния ляв ъгъл на Абиати, който пък бе хванат в крачка и дори не помръдна.

Двата отбора продължиха да разменят атака за атака, но пропуски за Рома направиха Акуилани и Бриги, докато Кака от Милан изпусна чисто положение, след като бе изведен от Кларънс Зеедорф. Две минути преди края на срещата Дейвид Бекъм бе заменен в своя дебют под бурните освирквания на феновете на Рома.

Срещата завърши закономерно 2:2 и не промени позициите на двата отбора във временното класиране. Рома остана 11-и с актив от 24 точки, докато Милан е трети с 34 точки, 5 зад втория Ювентус и на цели 9 точки от лидера Интер.

1:0 Вучинич 22'