3. Рома измести Милан от третото място след успех над Верона (ВИДЕО)

Рома измести Милан от третото място след успех над Верона (ВИДЕО)

Авторът на попадението бе Солбакен

Рома победи с 1:0 гостуващия Верона и се изравни по точки с Милан, като измести "росонерите" от третото място в класирането на Серия "А". В герой за "джалоросите" се превърна привлеченият през януари Ола Солбакен. Норвежкият халф за първи път започна като титуляр, а в края на първото полувреме донесе победата на тима си с хубав удар след пас на Леонардо Спинацола. Верона не създаде почти нищо в атака и остана в зоната на изпадащите с актив от 17 точки.

Солбакен пропусна добър шанс да открие резултата от пряк свободен удар, а Ейбрахам остана на терена само четвърт час. Английският национал получи удар в лицето при едно единоборство и беше заменен от Андреа Белоти. Рома атакуваше повече, но повечето комбинации на домакините не носеха заплаха за защитата на Верона.

В средата на полувремето имаше няколко епизода, в които играчи на двата тима се спречкаха. Съдията Симоне Соца не се поколеба да вдигне жълти картони на най-активните в протестите си футболисти, а официално предупреждение си заслужи и Моуриньо. Стражът на Верона Лоренцо Монтипо се справи с коварен шут на Леонардо Спинацола, но в 45-ата минута нямаше какво да стори при удар на Солбакен. Норвежецът завърши красива атака на "джалоросите", изострена от пас с пета на Спинацола. Последва точен изстрел по диагонала и Рома поведе.

В началото на втората част "вълците" се прибраха в половината си и започнаха да разчитат основно на контраатаки. Наставникът на гостите Дзафарони потърси повече опции в предни позиции с пускането на Кевин Лазаня и Джейдън Браф, но отборът му трудно стигаше до удари към вратата на Руи Патрисио. За Рома пък влязоха Мехмет Зеки Челик и Никола Залевски.

Четвърт час преди края Белоти беше изпреварен от вратаря на Верона Монтипо и го настъпи по ръката. Действията все по-често бяха пред наказателното поле на Рома, но отбраната на домакините изглеждаше стабилна. В 89-ата минута Белоти отправи хубав удар с глава, но Монтипо изби в корнер. Това беше последното интересно действие в двубоя, който завърши с минимален, но заслужен успех на "вълците".