3. Рома изпрати иконата Тоти с инфарктна победа и влизане в групите на ШЛ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рома надви Дженоа с 3:2 в самия край в последния 786-и мач на Тоти за "вълците"

Иконата на Рома Франческо Тоти изигра последния си мач за отбора в едно много емоционално сбогуване с „Олимпико”, в което „вълците” надвиха Дженоа с 3:2 по драматичен начин, спечелиха второто място в Серия А и ще играят директно в групите на Шампионска лига, а Наполи ще трябва да мине през плейофите.

Преди мача Южната трибуна с най-верните фенове на Рома показа голям банер с надпис „Тоти Е Рома”. А Тоти дори не бе титуляр днес.

Парти обстановката обаче не се задържа дълго, защото 16-годишният Пиетро Пелегри вкара гол за Дженоа още в третата минута. Пелегри е роден през 2001 година, в която Тоти спечели единственото си Скудето с римляните.

Рома изравни бързо в 10-ата минута при спорни обстоятелства. Джеко овладя пас на Строотман може би с ръка, ударът му срещна напречната греда и той успя да направи добавка с корема си за 1:1.

Емерсон Палмиери получи неприятна контузия и бе изнесен на носилка. Ламана спаси удара на Джеко в ситуация един на един. До паузата Джеко поиска и дузпа, но не получи такава.

Франческо Тоти влезе в игра в 54-ата минута за последния си 786-и мач с любимия екип. Принца на Рим веднага започна да раздава пасове, но ударите на Строотман и Ел Шаарави бяха неточни.

В 74-ата минута Джеко овладя един пас и върна за Де Роси, който направи 2:1 в близкия долен ъгъл.

Шчесни обаче заспа при дълго центриране отляво и Дарко Лазович с глава изравни за 2:2.

При този резултат Наполи се класираше на второ място, защото водеше на Сампдория в Генуа и Рома имаше нужда от победен гол. Лазович дори можеше да вкара трети гол за Джениоа, но Шчесни изби в гредата.

В последната минута Рома стигна до ценния гол, който ги класира за групите на Шампионска лига. Фацио и Джеко свалиха с глава една изсипаната топка, а Диего Пероти от воле отбеляза първия си гол от игра този сезон за крайното 3:2 и донесе радост на „Олимпико”.

По същото време Наполи спечели с 4:2 като гост на Сампдпория, но това се оказа недостатъчно в битката за сребърните медали и южняците завършват трети.

Домакините държаха нулевото реми до края на първата част, когато бяха съкрушение с две бързи попадения. Първо Васко Реджини изчисти лошо и на практика асистира на Дрис Мертенс, който от воле от 20 метра отбеляза 28-ия си гол за сезона в Серия А.

Три минути преди почивката Лоренцо Инсиние проби по левия фланг, не видя на кого може да подаде и с мощен шут насочи в далечния горен ъгъл от наглед невъзможна позиция за 2:0.

Марек Хамшик направи 3:0 бързо след паузата с плонж с глава от няколко метра.

Фабио Куалярела вкара срещу един от бившите си клубове и засече рикоширало центриране на Барето за 3:1.

Хосе Кайехон сложи точка на спора с воле на втора греда след меко центриране на Инсиние за 4:1.

В последната минута Рики Алварес вкара под тялото на Рейна на близката греда и оформи крайния резултат – 4:2 за Наполи.