3. Рома изпусна с лека ръка победата над Фейенорд (ВИДЕО)

Рома изпусна с лека ръка победата над Фейенорд (ВИДЕО)

Двубоят на „Олимпико” завърши при равенство 1:1

Рома стигна до равенство в първия двубой от 1/16-финалите на турнира Лига Европа срещу Фейенорд. Двубоят, който се проведе на стадион „Олимпико”, завърши при резултат 1:1, което дава малка преднина на холандците в срещата реванш заради гола си на чужд терен. Голмайстори станаха Жревиньо (22) и Ричардс (55).

Преди началото на този двубой се случиха грозни сцени в италианската столица. Часове преди началото бяха арестувани 23-ма привърженици на холандския тим, които предизвикаха безредици в центъра на Рим. Осем от задържаните са се признали за виновни и са глобени много солено – с по 45 000 евро.

Отборът на старши треньора Руди Гарсия направи силно първо полувреме и можеше да се оттегли на почивката с по-убедителна преднина. Те играха с много по-голямо самочувствие, владееха топката повече и създадоха по-опасните положения. Гостите от Холандия имаха само един точен удар през първата част, отправен в 35-ата минута.

В 22-ата минута Жервиньо откри. С няколко паса „римските вълци” преодоляха цялата защита на Фейенорд без никакви проблеми. Националът на Кот дИвоар получи пас в наказателното поле от Торосидис и с не сбърка, отправяйки техничен удар с пета.

През второто полувреме обаче, отборът на Рома показа напълно различно лице. Липсваше остротата в нападение, възпитаниците на Гарсия се поприбраха в половината си и логичното се случи.  В 55-ата минута Фейенорд възстанови равенството. Футболистът с номер 10 Имерс отправи удар с глава, топката се отби в горната греда и попадна в краката на Ричардс, който от около 4-5 метра разстреля вратаря на Рома, с което хвърли в екстаз феновете на отбора.

До края  домакините се опитаха да си върнат преднината, но така и не успяха. В 83-ата минута новото попълнение на Рома Сейду Думбия, който се появи в игра през второто полувреме, можеше да донесе победата на "вълците", но направи сериозен пропуск, след като получи топката в изключително удобна позиция пред вратата на Фейенорд. Секунди след това отново Думбия се размина с топката на метри пред вратата на Фермеер.