3. Рома надви Емполи с два корнера и влетя в топ 4 (ВИДЕО)

Рома надви Емполи с два корнера и влетя в топ 4 (ВИДЕО)

Пауло Дибала с две асистенции за 6 минути

Рома победи без особени затруднения Емполи с 2:0 в мач от 21-вия кръг на Серия А. „Вълците“ водеха комфортно с две попадения още в 6-ата минута. Точни бяха Рожер Ибаньес и Тами Ейбрахам, които засякоха подавания на Пауло Дибала от ъглови удари.

Тимът на Жозе Моуриньо показа тотално различни лице в мач от първенството, в сравнение с това, което показа при загубата с 1:2 от Кремонезе за Купата само преди няколко дни.

Рома продължава да е сред водещите отбори в италианския елит. Римляните са трети с 40 точки, колкото има и Интер. Недостижим на върха е Наполи с 53 пункта.

Мачът за Рома започна мечтано. Домакините поведоха с 1:0 още във 2-рата минута. Пауло Дибала центрира от ъглов удар, а Рожер Ибаньес засече с глава и вкара.

Четири минути по-късно Тами Ейбрахам удвои. По позната схема. Дибала центрира от корнер, а Ейбрахам с глава се разписа.

Емполи нямаше никакъв отговор, след като в началните 6 минути от мача допусна два идентични гола и то от статични положения.

В средата на първото полувреме Рома окончателно можеше да сложи точка на спора след ново изпълнение на корнер. В 24-ата минута Ейбрахам засече, но този път вратарят спаси.

В самия край на първата част Тайрон Ебуеи пропусна страхотна възможност да върне Емполи в мача. Неговият удар след изпълнение на фал премина над целта.

През второто полувреме кой знае колко голови положения липсваха. Рома добре затвори мача и не даде шансове на Емполи дори да си помисли за връщане на интригата.

В следващия кръг от Серия А „вълците“ гостуват на Лече, докато Емполи посреща Специя. В ранния мач от италианския елит Кремонезе загуби с 0:2 от следващия съперник на Рома. Тимът продължава да търси първата си победа за първенство от началото на сезона при изминали 21 кръга.

Кремонезе - Лече 0:2