3. Рома надви Интер с 2:1 в първия полуфинал (видео)

Рома надви Интер с 2:1 в първия полуфинал (видео)

Флоренци и Дестро точни за "вълците", Паласио бележи за "нерадзурите"

Отборът на Рома взе минимална преднина от 1 гол след първия полуфинал от турнира за Купата на Италия, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Интер. Срещата се игра на стадион "Олимпико", а реваншът на "Джузепе Меаца" ще бъде чак на 17-и април.

Двубоят започна с натиск на домакините, който даде резултат в 13-ата минута, когато Пирис центрира добре в пеналта на Интер, където Флоренци се извиси над всички и с глава даде аванс на столичани.

След попадението "нерадзурите" натиснаха в търсене на изравняване, ала пропуски сътвориха Паласио и Гуарин.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Рома нанесе втори тежък удар на съперника си, след като Пирис отново центрира перфектно в наказателното поле, като този път Дестро бе точен с глава за 2:0.

До края на полувремето възпитаниците на Страмачони натискаха здраво, за да успеят да се върнат в срещата и в крайна сметка съумяха да го направят в 44-ата минута. Тогава Камбиасо намери Паласио в наказателното поле, а нападателят с десния крак намали на 1:2.

Втората част стартита със силен натиск на гостите, които набързо сътвориха няколко опасни ситуации, които обаче бяха пропилени от Гуарин, Перейра и Паласио.

След преполовяването на частта, "вълците" на свой ред започнаха да притесняват Ханданович, който обаче успя да се справи с шутове на Тоти и Дестро.

В края на мача атаките се редяха и пред двете врати, но нови попадения в тях не паднаха и така Рома победи Интер с 2:1 в първия полуфинал от турнира за Купата на Италия. Така "римляните" чакат реванша на 17-и април с минимална преднина.
Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл