3. Рома наказа Милан с 3:2 в последния мач за Паоло Малдини на „Сан Сиро”

Рома наказа Милан с 3:2 в последния мач за Паоло Малдини на „Сан Сиро”

86 500 зрители станаха свидетели на истинско дерби с марката "Серия" - 5 гола, драма, картони и страхотни голове.

Отборът на Рома постигна изключително ценна победа с 3:2 при гостуването си на Милан на „Сан Сиро” в дербито на 37-ия кръг на италианската Серия „А”. Два страхотни гола от фаул и леко рамо от страна на съдията Де Марко дариха „вълците” с ценни три точки, които ги оставят в зона Европа. Капитанът на „росонерите” Паоло Малдини се сбогува с червено-черните тифози след повече от 23 години вярна служба на Милан. 86 500 зрители станаха свидетели на истинско дерби с марката "Серия" - 5 гола, драма, картони и страхотни голове.

Срещата започна с минута мълчание, заради смъртта на 19-годишния фен на Виченца вчера. Първата по-сериозна опасност в мача дойде още в 3-ата минута, когато Родриго Тадей се озова на чиста позиция и стреля моментално с левия крак по диагонала, но Дида спаси. Двата отбора водеха играта предимно в средата на терена, като отборът на Рома по-често търсеше вратата на противника.

Матео Бриги и Франческо Тоти пробваха удари от далеч, но те се оказаха неточни. Милан пък можеше излезе напред в резултата в 27-ата минута, след като Пато излезе сам срещу Артур, но техничният удар на младия бразилец бе спасен с вещина от стража на „вълците”. Така се стигна до 37-ата минута, когато гостите от Рома излязоха напред в резултата. Норвежецът Йон Арне Риизе стреля топовно от пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Дида, пращайки топката в горния ляв ъгъл. Милан моментално се хвърли в атака и потърси изравнителния гол. Най-чистото положение за „росонерите” отново се откри пред Пато, който стреля силно от воле от точката на дузпата, но стражът на Рома Артур отново спаси по феноменален начин.

През втората част в игра за Милан се появи Кларънс Зеедорф и атаките на домакините станаха доста по-опасни. „Росонерите” наложиха тотален натиск и пробваха няколко далечни удара, чрез Пирло и Зеедорф. Рома пък се затвори в своята половина с ясната цел да запази преднината от 1 гол. В 56-ата минута съдията Де Марко подмина чиста дузпа за Милан, след като Жуан се подхлъзна и с краката си закачи връхлитащия Пипо Индзаги, но реферът остана безмълвен. Малко по-късно опасен удар на Пирло от дъгата премина на около метър от левия страничен стълб на Артур.

Натискът на домакините все пак даде резултат в 75-ата минута. Кака проби отдясно, подаде към Индзаги, който стреля веднага, Артур спаси, но при добавката Амброзини не сгреши за 1:1. Само 3 минути по-късно обаче Рома отново излезе напред в резултата, след като резервата Менес развинти Фавали и с хубав удар прати топката под плонжа на Дида. Милан не се отказа и на свой ред след още 2 минути успя отново да изравни. Кака подаде към Амброзини, който от 2 метра прати топката в опразнената врата за 2:2. Лудостта на „Сан Сиро” продължи и в 85-ата минута Рома за трети път поведе. Този път капитанът на „вълците” Франческо Тоти излезе на сцената. Тоти стреля силно от пряк свободен удар и прати топката в долния ляв ъгъл на Дида за 2:3.

В последните минути съдията Де Марко отново пропусна дузпа за Милан, за нарушение срещу Дзамброта, и това изнерви голмайсторът на „росонерите” в този мач Масимо Амброзини, който си изкара втори жълт картон и бе изгонен. Това бе и последното по-интересно събитие до края на двубоя.

В крайна сметка Рома спечели победата с 3:2 и взе ценни три точки. С тях активът на „вълците” вече 60 точки в актива си и са сигурни участници в турнира Лига Европа, защото седмият Палермо има 4 точки по-малко, кръг преди края. Милан пък вече е трети с равен брой точки с Ювентус и "росонерите" ще трябва да не загубят от Фиорентина в последния кръг, ако искат да запазят третото място и директното участие в групите на Шампионската лига.

Милан – Рома 2:3