3. Рома наказа Парма с 4:2 в спектакъл на "Олимпико" (ВИДЕО)

Рома наказа Парма с 4:2 в спектакъл на "Олимпико" (ВИДЕО)

Рома е на 8 точки зад Ювентус, мачът с парма бе доигран от 8-ата минута нататък след наводнения терен в началото на февруари

Рома победи Парма с 4:2 на „Олимпико” в доиграването на срещата от 22-ия кръг на Серия А и се доближи само на 8 точки зад лидера и шампион Ювентус. На 2 февруари този мач беше прекратен в 8-ата минута заради наводнен терен и днес срещата започна там, където свърши първия път – с тъч за Парма. Голове на Жервиньо, Тоти, Пянич и Тадей зарадваха публиката в Рим, а голът на Акуа и страхотно попадение на Биабиани в края бяха малка утеха за гостите.

Само 90 секунди след повторното подновяване на мача Парма можеше да поведе, но Езекиел Скелото прати в аут след добавка при удар на Акуа. Веднага пред другата врата Майкон отправи свиреп шут и Миранте изби.

Рома поведе в 12-ата минута, когато Дестро избегна засадата след диагонален пас на Тоти и нацели гредата, но при добавката Жервиньо беше точен за 1:0.

Жервиньо си помисли, че е вкарал и втори гол, но попадението му от воле правилно не бе зачетено заради засада.

Вместо това, Парма изравни само 4 минути след като допусна попадение. Гоби центрира и Акуа укроти на гърди около точката на дузпата преди да прати ниско в ъгъла за 1:1.

Гостите още не се бяха зарадвали на изравнителния гол и пак изоставаха. Пянич намери Тоти и емблемата на Рома наниза под гредата за 2:1 с 20-ия си гол срещу този съперник в славната му кариера.

Дестро вкара още веднъж, но пак имаше засада и това попадение също беше отменено.

И след почивката „вълците” не спираха да нападат. Само 4 минути след паузата Жервиньо пусна за Миралем Пянич и босненецът покачи на 3:1.

8 минути преди края Флоренци центрира от корнер и Родриго Тадей майсторски засече с глава на първа греда към далечния ъгъл за 4:1.

В последните минути остана време и Джонатан Биабиани да разпечтата страхотно мрежата на Де Санктис с бомбен шут в десния горен ъгъл за крайното 4:2.

Рома има 73 точки на втора позиция, на 8 зад лидера Ювентус и вече на цели 9 пред третия Наполи. Парма има 47 точки на шесто място и продължава битката за европейска виза.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1