3. Рома не успя да бие Удинезе у дома – 1:1

Рома не успя да бие Удинезе у дома – 1:1

Отборът на Рома не успя да победи тима на Удинезе у дома в среща от 27-ия кръг на италианската Серия „А” и завърши наравно 1:1. Отсъствието на капитана Франческо Тоти оказа влияние на играта на „вълците”, които не изглеждаха достатъчно опасни в този мач.

Срещата започна с атаки на домакините и още във 2-та минута Менес можеше да отбележи, но Ханданович спаси неговия удар. Рома продължи да атакува, но пропуски направиха Тадей, Панучи и Менес. Гостите пък играеха предимно на контраатаки, но те съвсем не бяха безопасни. Пропуски от изгодна позиция направиха Инлер и Флоро Флорес.

Истинският екшън обаче бе запазен за второто полувреме. В 53-та минута удар на Антонио Ди Натале бе спасен с мъка от Дони, а в следващата атака Рийзе можеше да вкара, но изстрелът му бе блокиран. Малко по-късно гостите успяха да поведат в резултата. Фелипе бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и с глава вкара топката в мрежата на Дони – 0:1. Радостта на Удинезе обаче трая твърде кратко. В 1та минута Мирко Вучинич стреля силно от точката на дузпата и препарира Ханданович – 1:1. Рома започна да атакува и да търси победно попадение, но в 68-та минута Даниеле Де Роси получи втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко на терена. Въпреки това по-чистите положения се откриха пред състава на Рома. Вучинич и Монтела пробваха удари, но не успяха да затруднят вратаря Ханданович. В самия край на срещата пред Монтела се откри страхотна възможност. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря на гостите, опита техничен удар, но Ханданович спаси и така резултатът остана непроменен.

След този мач Рома остана 6-и с актив от 45 точки, докато Удинезе е 12-и с 35.

Рома – Удинезе 1:1

0:1 Фелипе 55’
1:1 Вучинич 61’

Рома: Дони, Мота, Мексес, Панучи, Рийзе, Де Роси, Пизаро (Монтела), Бриги, Тадей, Баптища (Сисиньо), Менес (Вучинич)