3. Рома обърна Сиена като гост в дебюта на Раниери

Рома обърна Сиена като гост в дебюта на Раниери

„Вълците” се поздравиха с измъчен успех и свалиха част от напрежението върху себе си

Бившият наставник на Челси, Валенсия и Ювентус Клаудио Раниери стартира кариерата си в Рома с драматична победа с 2:1 при гостуването на Сиена в Тоскана от 3-ия кръг на италианската Серия „А”. Съперникът на ЦСКА в Лига Европа изоставаше в резултата през първата част, но успя да направи пълен обрат, след като Сиена остана с човек по-малко на терена. „Вълците” записаха първите си три точки през новия сезон и донякъде намалиха напрежението, което тегне над тях в последните месеци.

Срещата започна равностойно и двата отбора предимно се разузнаваха в началните минути. Гостите от Рома бяха заложили само на Франческо Тоти в атака и именно капитанът на „вълците” опита няколко удара, с които обаче отбраната на Сиена лесно се справи. С течение на времето, гостите взеха инициативата в свои ръце, но не успяха да стигнат до нещо по-опасно пред вратата на Курчи.

За сметка на това обаче Сиена успя да открие резултата при първата си по-сериозна атака в мача. В 26-ата минута Макароне бе изведен на добра позиция от партньора си в атака Калайо и с хубав удар с левия крак прати топката в горния ляв ъгъл на Жулио Серджо за 1:0. Рома опита моментално да се върне в мача, но пропуски за „вълците” направиха Давид Писаро и появилият се принудително като резерва Жулио Баптища. В самия край на полувремето Симоне Перота също можеше да се разпише, но негов удар от границата на наказателното поле бе блокиран от притичал бранител на домакините.

Още в първата минута на втората част Сиена можеше да удвои преднината си, но удар с глава на Калайо от близо премина на сантиметри над вратата на Рома. Малко по-късно пък далечен удар на Филип Мексес с десния крак за малко не навести мрежата на Курчи. Рома наложи териториален натиск в търсене на изравнителното попадение, но атаките на „вълците” бяха повече от безплодни. За сметка на това Абдел Кадер Гезал можеше да вкара втори гол за домакините в 69-ата минута, но Жулио Серджо спаси неговия удар по диагонала.

В 72-ата минута страхотен удар на появилия се като резерва Мирко Вучинич от границата на наказателното поле бе спасен по блестящ начин от Лука Курчи. В следващата минута обаче стражът на Сиена нямаше какво да направи, след като Тоти намери непокрития Мексес в наказателното поле, а френският бранител моментално стреля с десния крак и прониза Курчи за 1:1. Само 5 минути по-късно задачата за домакините стана още по-тежка, след като Пол Кодреа получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

Останали с човек повече на терена, футболистите на Рома моментално се впуснаха в търсене на нов гол, който да им донесе трите точки. Де Роси и Перота имаха добри възможности да се разпишат, но техни удари бяха блокирани от защитата на Сиена. В крайна сметка обаче се стигна до 89-ата минута, когато появилият се като резерва Йон Арне Рийзе буквално разстреля Курчи с мощен удар с левия крак, с което оформи крайното 1:2. До края на срещата Рома можеше да стигне до нов гол, но Давид Писаро изпусна от изгодна позиция.

Така Рома записа първите си точки през новия сезон в Серия „А” и вече заема 15-ото място. Сиена пък е 12-и, също с 3 точки в актива си.

Сиена – Рома 1:2
1:0 Макароне 26’
1:1 Мексес 73’
1:2 Рийзе 89’

Сиена: Курчи, Терци, Фиканя, Брандао, Дел Гросо, Фини, Кодреа, Вергасола, Гезал (Жажало 81’), Калайо (Яролим 66’), Макароне (Реджинално 74’)

Старши треньор: Мирко Джампаоло

Рома: Жулио Серджо, Касети, Жуан (Рийзе 62’), Мексес, Бурдисо, Де Роси, Бриги (Баптища 17’ (Вучинич 71’)), Тадей, Пизаро, Перота, Тоти

Старши треньор: Клаудио Раниери

Жълти картони: Терци, Кодреа (2) (Сиена), Де Роси, Касети, Мексес (Рома)