3. Рома отново разочарова като гост, Тоти с гол №250 (ВИДЕО)

Рома отново разочарова като гост, Тоти с гол №250 (ВИДЕО)

Торино би „вълците” с 3:1 и ги остави без успех далеч от дома

Отборът на Рома загуби с 1:3 гостуването си на Торино от шестия кръг на Серия А и остана без победа като гост от началото на сезона във всички турнири.

Поражението е второ поредно навън след неуспеха срещу Фиорентина преди седмица.

Столичани допуснаха твърде много грешки в защита и „биковете” се възползваха максимално от ситуацията.

Андреа Белоти откри резултата с глава още в осмата минута след центриране на Джоел Оби.

Малко след почивката защитникът на Рома Бруно Перес направи глупаво нарушение в наказателното поле и Яго Фалке превърна в гол отсъдената дузпа в 53-ата минута.

Само две минути по-късно реферът даде дузпа и за Рома, която влезлият на почивката Франческо Тоти превърна в гол и върна надеждите на гостите. Попадението бе под номер 250 на легендата за римските „вълци”.

Тяхната радост обаче бе твърде кратка, защото в 65-ата Торино вкара трети гол, след като Белоти подаде на Фалке и той реализира втория си гол в мача.

До края "вълците" така и не успяха да подложат на натиск домакините и безславно загубиха.

Това беше първа домакинска победа на Торино срещу Рома от 1990 г., а след нея тимът изостава от своя гост в класирането с две точки, защото вече има 8 в своя актив. Преди изиграването на останалите мачове от кръга пък Рома запазва третото място.