3. Рома попари Милан в края и се добра до равен на "Сан Сиро"(ВИДЕО)

Рома попари Милан в края и се добра до равен на "Сан Сиро"(ВИДЕО)

"Росонерите" водеха с 2:0 до 83-та минута, но изпуснаха победата

Милан и Рома завършиха наравно 2:2 в дербито на 17-ия кръг в Серия А след зрелищен сблъсък в Милано. "Росонерите" водеха с 2:0 до 83-та минута, но "римските вълци" успяха да направят частичния обрат в добавеното време.

Първите минути отсъстваха чистите положения, като Милан се опитваше да установи контрол върху топката, но се получиха и няколко здрави единоборства, като Зеки Челик и Браян Кристанте бяха официално предупредени. Играта на "росонерите" се движи главно по крилата, като най-активният футболист определено е Рафаел Леао, който създава големи проблеми на левия фланг.

Първото по-сериозно положение дойде в 29-а минута, когато Тео Ернандес намери Брахим Диас на границата на наказателното поле, а последният отправи силен удар, но право в Руи Патрисио, който не рискува и изби в корнер. От последвалия ъглов удар, Сандро Тонали центрира прекрасно към Пиер Калулу, който се пребори във въздуха и макар вратарят на Рома да опита да избие топката, тя влетя в мрежата му - 1:0. В 34-та минута Пауло Дибала навлезе в противниковото наказателно поле и премина през няколко човека, но не успя да отправи удар и топката излезе в аут.

В 42-та минута Никола Залевски си освободи пространство и опита силен удар с дистанция, но топката премина покрай лявата греда на Татарушану. Това бе всичко за първата част и двата отбора се оттеглиха при минимален аванс за Милан.

Първият удар за втората част дойде при контраатака на Милан, при която Рафаел Леао получи отляво и напредна с топка в крака, а после навлезе в наказателното поле, правейки финтове, но завършващият му удар не бе добър и излезе в аут. В 52-та минута Тео Ернадес нанесе силен шут, от границата на пеналтерията, но Руи Патрисио спаси и отклони топката встрани. Секунди след това десният защитник Калабрия центрира за Оливие Жиру, който пребори Манчини във въздуха и отправи изстрел с глава, но право в стража на Рома, който нямаше проблеми да улови.

"Вълците" опитаха да натиснат своя съперник и да пренесат играта в противниковото половина, но Милан успяваше да се справи и отблъскваше опасностите, идващи най-вече от Тами Ейбрахам. В 77-та минута появилият се като резерва Томазо Побега получи подаване след хубав пробив от Рафаел Леао, а Побега успя с хубав удар с левия крак да завърши във вратата зад Руи Патрисио - 2:0 за Милан.

В 87-та минута все пак "вълците" се разписаха. След центриране от корнер Рожер Ибанес се извиси високо във въздуха и засече топката с глава, като не остави шанс та Татарушану, намалявайки резултата - 2:1.

Така се стигна до 3-та минута на продължението, в което след центриране Матич стреля с глава, Татарушану спаси, но Ейбрахам вкара добавката за 2:2.