3. Рома порази Чочев и Палермо с 4:2 в Сицилия (ВИДЕО)

Рома порази Чочев и Палермо с 4:2 в Сицилия (ВИДЕО)

Жервиньо вкара два гола, Пянич наниза най-бързия гол през сезона в калчото, Чочев получи жълт картон

Ивайло Чочев игра цял мач за Палермо при домакинската загуба с 2:4 от вицешампиона Рома в 7-ия кръг на Серия А.

„Вълците” изиграха много силно първо полувреме, в което вкараха и трите си попадения и подпечатаха успеха. Отборът на Руди Гарсия трябваше да се реваншира след загубата от БАТЕ с 2:3 в Шампионска лига, в която по ирония на съдбата допусна три гола за 45 минути в своята врата.

Рома стартира блестящо и вкара най-бързия гол от началото на сезона в калчото. Пянич направи двойно с Флоренци и преодоля излезлия да го пресреща Сорентино за 1:0 след 107 секунди игра.

В 13-ата минута крайно неточен опит на Пянич за изстрел се превърна в асистенция за Флоренци, който покачи на 2:0.

Жервиньо прекали с финтовете и Сорентино се намеси, но котдивоарецът не се отказа и в 28-ата минута се разходи между трима бранители преди да прати красиво в далечния горен ъгъл за 3:0.

Франко Васкес удари напречната греда за домакините след добро центриране на Трайковски от свободен удар.

Алберто Джилардино влезе като смяна на почивката и намали на 1:3 в 58-ата минута след асистенция на Васкес.

Чочев си изкара жълт картон в 61-ата минута, а в последните 10 минути топката бе чукната за него от свободен удар, но шутът му мина на около метър покрай дясната греда.

В първата минута на добавеното време резервата Куесон центрира и Гонзалес намали на 2:3, но още в следващата така Жервиньо получи пас, завъртя се умело около последния защитник и просто, но ефективно насочи в долния ляв ъгъл – 4:2 и край на интригата.

Капитанът на Челси се завръща срещу Ливърпул

Челси гостува на Ливърпул на „Анфийлд“ на 20 октомври, а добрата новина за мениджъра на „сините“ Енцо Мареска е завръщането на Рийс Джеймс

Национал на Северна Ирландия пътувал 9500 км за мача с България

Националът на Северна Ирландия Джамал Люис е пропътувал разстояние от над 9500 километра от Сао Пауло до Белфаст, за да играе в двубоите на страната си от турнира Лигата на нациите

Манчестър Юнайтед се изгарви със Сър Алекс Фъргюсън

Свиването на бюджета в Манчестър Юнайтед удари и по една от най-големите клубни легенди сър Алекс Фъргюсън, съобщава "Атлетик“. Според информацията, след края на настоящия сезон шотландецът вече няма да получава "многомилионния“ си хонорар от клуба за работата му като посланик на клуба.

Гуардиола още лавира между Ман Сити и Англия

Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола може да продължи договора си с клуба за още една година

Барселона се цели в Ерлинг Холанд

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд може да продължи кариерата си в Барселона

Разследват Мбапе за изнасилване

Звездата на Франция и Реал Мадрид Килиан Мбапе е разследван за изнасилване на жена в Стокхолм

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия