3. Рома пречупи 10 от Монца в последната минута (ВИДЕО)

Рома пречупи 10 от Монца в последната минута (ВИДЕО)

Ел Шаарави донесе успеха

Стефан Ел Шаарави вкара в последната минута на редовното време и Рома спечели с 1:0 срещу десетима от Монца в мач от деветия кръг на италианското първенство по футбол.

С победата Рома се изкачва на шесто място с 14 точки и три по-малко от Ювентус, Фиорентина и Наполи. Монца пък се смъква на 11-а позиция.

Монца остана с човек по-малко в края на първото полувреме, след като Данило Д'Амброзио получи два жълти картона и бе изгонен от игра.

"Вълците" натиснаха и Ромелу Лукаку удари греда в средата на втората част, а Ел Шаарави спаси Рома в 90-ата минута.

Топката попадна в нападателя при разбъркване в наказателното поле и той я изпрати в мрежата на гостите за крайното 1:0.

В последните секунди на 12-те минути добавено време треньорът на Рома Жозе Моуриньо бе изгонен от съдията с червен картон.