3. Рома пречупи Фиорентина на старта в Италия

Рома пречупи Фиорентина на старта в Италия

Раджа Наинголан вкара гол и направи асистенция, дебют за "вълците" записаха Ашли Коул, Манолас и Астори

Рома последва примера на Ювентус и също стартира новия сезон в Серия А с успех. „Вълците” надвиха Фиорентина у дома с 2:0 с гол на Раджа Наинголан през първата част и втори на Жервиньо в заключителните секунди.

Майкон, Кастан, Балдзрети и Строотман бяха контузени в отбора на Руди Гарсия, а новото попълнение Костас Манолас започна като титуляр до други нови покупки в защита – Ашли Йънг и Давиде Астори. Рома имаше 4 поредни успеха на „виолетовите” и тази вечер те станаха 5.

Де Роси и Варгас стреляха неточно в първите минути, удар на Марио Гомес беше избит, а Тоти се подхлъзна при опит за воле. Рекордната покупка в Италия това лято Хуан Итурбе спечели пряк свободен удар и опита сам да отбележи, ала стреля над вратата.

В 28-ата минута Наинголан подхвана атака, която стигна до Жервиньо вляво, вратарят Нето изби удара към близкия ъгъл, топката попадна в Наинголан и той разпечата празната врата за 1:0.

Фиорентина беше най-близо до гола след час игра, когато Иличич технично прехвърли стената при пряк свободен удар, но Де Санктис внимаваше и изби топката в напречната греда.

Секунди по-късно младият Бубакар също загуби прекия сблъсък с ветерана под рамката.

Хоакин стреля от външната страна, а Рома дебнеше на контра. Жервиньо изпусна два пъти от изгодни позиции, но в заключителните мигове се измъкна сам срещу вратаря след пас на Наинголан и не сбърка – 2:0 и победен старт за римляните.