3. Рома превзе крепостта на Удинезе с 10 души за 9-а поредна победа (ВИДЕО)

Рома превзе крепостта на Удинезе с 10 души за 9-а поредна победа (ВИДЕО)

"Вълците" продължават без загубена точка в Серия А и сложиха край на серията от 22 мача без загуба у дома на Удинезе

Рома със зъби и нокти се добра до 1:0 в Удине за 9-а поредна победа в Серия А и запази перфектния си старт на сезона. Майкон бе изгонен в 66-ата минута, но точно в минутите до края римляните вкараха победния гол чрез Майкъл Брадли.

Днес „зебрите” допуснаха първа загуба у дома в Серия А след 22 поредни мача без поражение.

Тоти и Жервиньо бяха контузени в тима на Руди Гарсия, а Домици отсъстваше за домакините. Нова инициатива на Удинезе позволи днес на местния декоратор и художник Михаел Нино да направи специално лого за фланелките на отбора.

Новият облик на екипите явно добре влияеше на Удинезе и още в 3-ата минута Луис Муриел се втурна напред, ала диагоналният му шут нацели страничната греда зад Морган Де Санктис.

Талисманът Тото Ди Натале би слабо в ръцете на вратаря, а воле на Де Роси бе отклонено в корнер.

Шут на Пянич мина близо до целта, а Келава изби удар с глава на Бориело.

В 37-ата минута Удинезе бе пред страхотен гол, когато Габриел Силва прехвърли Де Санктис, но Леандро Кастан изчисти от голлинията.

В средата на втората част десният бек Майкон получи втори жълт картон и Рома остана с 10 души.

Вместо да се прибере и да играе за една точка, Рома намери сили за победен гол. Кевин Строотман пусна за Майкъл Брадли и америакнецът, който се появи само 4 минути по-рано, с десния крак прати в долния ляв ъгъл за 1:0.

До края удар на Душан Баста бе спасен и „вълците” удържаха трите точки.

Деветата поредна победа на Рома значи, че столичани остават еднолично на върха с 27 точки. Преследвачите Ювентус и Наполи имат по 22.

Ето резултати и голмайстори от всички срещи 9-ия кръг на Серия А в неделния следобед:

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1