3. Рома продължава без грешка след бой над Болоня (ВИДЕО)

Рома продължава без грешка след бой над Болоня (ВИДЕО)

"Вълците" громят с 5:0 на "Олимпико", вече са 6 победи от 6 мача

Отборът на Рома продължава със силните си игри от началото на сезона, след като тази вечер разгроми с 5:0 тима на Болоня. Срещата се игра на стадион "Олимпико" и бе от програмата на 6-ия кръг на италианската серия "А".

Мачът започна отлично за столичани, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато Флоренци засече отблизо с глава центриране от статично положение.

Домакините продължиха да натискат след това попадение и в 17-ата минута след бърза контраатака Тоти намери Жервиньо в пеналта на Болоня, а африканецът с десния крак не остави шансове на Курчи - 2:0.

Само 8 минути след това Рома сложи рано-рано точка на спора. Тогава Тоти центрира от корнер, а Бенатиа засече с десния крак, правейки преднината на "вълците" класическа.

През втората част столичани продължиха да владеят инициативата, докато гостите така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение.

В 62-ата минута Жервиньо се възползва от хубаво подаване на Строотман и бе точен за 4:0 с втория си гол в мача.

До края на двубоя Рома стигна до още едно попадение, дело на Ляич в 85-ата минута. Тогава Пянич намери Ляич почти на самата аутлиния, а сърбинът от много труден ъгъл успя да промуши кълбото зад Курчи за крайното 5:0.

След победата Рома остава единственият тим в Италия с пълен актив от 6 победи след първите 6 мача. Така "вълците" са еднолични лидери във временното класиране, на 2 точки пред Наполи и Ювентус. Гостите от Болоня пък са 18-и с 3 точки.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1