3. Рома продължава да мечтае - 2:1 на "Енио Тардини"

Рома продължава да мечтае - 2:1 на "Енио Тардини"

Божинов и компания не успяха окончателно да съсипят "вълците"

Рома взе тежката си визита на Парма с 1:2 и излезе начело в Серия „А”.

Точни за „вълците” на „Енио Тардини” бяха Франческо Тоти и Родриго Тадей, а голът за „дуковете” отбеляза Давиде Ланзафаме. Домакините завършиха мача в намален състав след червен картон на Луис Хименес в 88-ата минута.

Титуляр за тима на Франческо Гуидолин в срещата бе Валери Божинов. Българинът игра едно полувреме, като на почивката бе заменен от Ернан Креспо.

„Вълците” на Клаудио Раниери, които се издъниха миналата седмица срещу Сампдория (1:2), отново са лидери в Калчото с 74 точки, докато Интер има 73. „Нерадзурите” на Жозе Моуриньо обаче имат мач по-малко, като в неделя гостуват на Лацио.

Двубоят започна вихрено. Божинов, който започна титуляр, още в 4-ата минута имаше възможност да открие резултата. Българският национал получи топката от своя съотборник Галопа, но ударът му мина на сантиметри от вратата. В следващата минута обаче гостите от Рим откриха резултата.

Де Роси изведе капитана Тоти зад защитата с 20-метров пас и Принца на Рим прехвърли елегантно вратаря Миранте. Парма бе шокирана от лошото начало. Менес и Тоти пък пропуснаха да удвоят преднината на „вълците”.

Постепенно „дуковете” се окопитиха, като удар на Биабиани бе спасен от Серджо, а Хименес не намери целта от добра позиция. Последва шут на Валиани, също отразен от вратаря на Рома.

До края на полувремето Антонели не се възползва от добро центриране на Валиани, а Биабиани стреля с глава над вратата. На отсрещната врата Вучинич пробва своя късмет от пряк свободен удар, но не сполучи.

На почивката двамата треньори прибягнаха до смените. Клаудио Раниери извади Менес и Вучинич, като пусна Мексес и Тони. Франческо Гуидолин пък извади Божинов, заменяйки го с ветерана Креспо. В началните минути на втората част Тони пропусна за Рома, а Биабини за Парма.

В 62-ата минута Креспо стреля много неточно, а само секунди по-късно изстрел на Де Роси мина на сантиметри от вратата на Парма. В 67-ата играчите на Гуидолин бяха близо до изравняването, но резервата Ланзафаме нацели гредата.

15 минути преди края на редовното време „вълците” ухапаха за втори път своя противник. Вездесъщият Тоти този път бе асистент, а Тадей голмайстор – 2:0 за Рома. Парма обаче не се предаде. В 82-ата минута Ланзафаме не сгреши с глава след центриране на Бианиани, намалявайки резултата и оправдавайки доверието на своя наставник.

Последва стихиен натиск на домакините. В 88-ата минута обаче Хименес получи втори жълт картон и остави своите съотборници в намален състав.

До края нищо не се промени. Рома победи и излезе начело. „Вълците” чакат грешка на Интер при утрешното гостуване на „нерадзурите” в Рим на Лацио.

Парма – Рома 1:2
(0:1) Тоти 5’
(0:2) Тадей 75’
(1:2) Ланзафаме 82’

Парма: Миранте; Галопа, Лукарели, Кастелини, Делафиоре; Дземайли (64’ Ланзафаме), Хименес, Антонели, Валиани; Божинов (46’ Креспо), Биабиани’

Рома: Серджо; Касети, Жуан, Бурдисо, Рийзе; Де Роси, Перота, Тадей; Менес (46’ Мексес), Тоти (90’ Баптища), Вучинич (46’ Тони);

Жълти картони: Хименес, Дземайли, Лукарели, Ланзафаме (П); Перота, Касети, Тоти (Р);
Червени картони: Хименес 88’ (втори жълт)