3. Рома разнищи Милан на "Олимпико" в спиращо дъха дерби (ВИДЕО)

Рома разнищи Милан на "Олимпико" в спиращо дъха дерби (ВИДЕО)

Римляните победиха "росонерите" с 4:2, Маркиньош остави домакините с човек по-малко в 78-ата минута

В най-интересния сблъсък на 18-ия кръг в Серия „А” Рома разгроми Милан с 4:2 на „Стадио Олимпико”.

Домакините изнесоха истинска футболна лекция на своя съперник като се възползваха по най-добрия възможен начин от създадените положения.

Срещата започна изключително динамично като още в началните минути и двата отбора си размениха по две опасни атаки.

В 12-ата минута обаче Бурдисо бе безпощаден, засичайки с глава центриране на Балдзарети.

Ранното попадение окрили домакините, които смазаха своя съперник до почивката.

В 23-ата минута Освалдо удвои преднината на римляните след като също се разписа с глава, този път след подаване на Тоти.

Седем минути по-късно Ерик Ламела придаде класическо изражение на резултата, възползвайки се от отлична асистенция на Даниеле Де Роси пред слисаните погледи на миланските бранители.

Последният съдийски сигнал за първата част прозвуча при резултат 3:0 в полза на Рома, а едва ли някой бе очаквал подобно развитие на събитията преди срещата.

Гостите опитаха да се върнат в мача след почивката и се впуснаха в атака, но пропуски направиха Робиньо, Боатенг и Пацини.

Залисани в нападение обаче „росонерите” се оголиха в защита и позволиха на Ерик Ламела да ги накаже за четвърти път в 61-ата минута, след като засече с глава меко центриране на Балдзарети.

Гостите обаче не се предадоха духом и продължиха да чакат своя шанс, въпреки обезкуражителния резултат.

В 78-ата минута Рома остана с човек по-малко, след като Маркиньош бе изгонен с директен червен картон.

Миланци се възползваха от численото си предимство едва в 87-ата минута, когато Джампаоло Пацини намали от дузпа, отсъдена за нарушение на Мауро Гойкочеа.

Само минута по-късно Боян Къркич отбеляза второ попадение и вдъхна надежда на гостите, че могат да сторят немислимото.

Времето обаче се оказа твърде ограничено за възпитаниците на Масимилиано Алегри и те в крайна сметка отстъпиха с 2:4 на своя съперник.

По този начин отборът на Рома остана на шеста позиция в класирането с актив от 32 точки, докато Милан е седми с 27 пункта.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл